Mokslininku teigimu, globalinio atšilimo pasekmes vis stipriau pajaus ir pienininkai. Iki 2020-ųjų vien Indijoje melžiamo pieno kiekis turėtų sumažėti trimis milijonais tonų.
Pastaraisiais metais gaunamo pieno kiekis Indijoje nuolat didėja. 2015-2016 metais pieno produkcija šioje šalyje siekė 160 milijonų tonų. Deja, baiminamasi, kad kylanti temperatūra vis dažniau privers susidurti su ūkio valdymo iššūkiais: karščio stresu, reprodukcijos valdymu, pašarų trūkumu, prasta vandens kokybe… Galiausiai, visi šie sunkumai smogs produkcijai.
Pasak tyrimų, karščio stresas pirmoje laktacijoje pieno produkciją gali sumažinti 10-30 procentų, antroje ir trečioje – 5-20 procentų.
„Klimato kaita tai iššūkis, kuris paliečia kiekvieną iš mūsų. Pieno ūkis turėtų galvoti ne tik kaip sumažinto to pasekmes savo ūkyje, bet ir kaip tapti aplinkai draugiškesniu ūkiu“, – užsienio žiniasklaidai teigė Indijos pieno plėtros tarybos pirmininkas Dilip Rath.
Indija – pienininkystės sektoriaus pasaulio lyderė. Joje gaunama apie 18 procentų viso pasaulio pieno produkcijos. Pasak ekspertu, vyraujant palankioms sąlygoms Indijos pieno produkcija kasmet galėtų augti apie 15 procentų.
Parengta pagal: www.thedairytimes.com