Home » Apie išlaikytą pasėlį, kitus įsipareigojimus – pranešti programėle „NMA agro“
NMA parama Žemės ūkio naujienos

Apie išlaikytą pasėlį, kitus įsipareigojimus – pranešti programėle „NMA agro“

NMA parama, zemes ukio naujienos, pieno ukis

Pareiškėjai, šiais metais deklaravę žemės ūkio naudmenas ir pasėlius, privalo užtikrinti, kad patikrą vietoje atliekantys Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai lauke rastų paraiškoje deklaruotą pasėlį ar jo liekanas. Atsiuntus pasėlio fotonuotraukas mobiliąja programėle „NMA agro“, nereikės jo išlaikyti iki nustatyto termino – rugpjūčio 1 d. Taip pat programėle galima pranešti apie kitus įvykdytus įsipareigojimus,  informuoti apie force majeure aplinkybes.

Pareiškėjai, siekiantys gauti tiesiogines išmokas ir deklaravę 10 ar daugiau hektarų ariamosios žemės, privalo laikytis žalinimo reikalavimo – įvairinti pasėlius (išskyrus taisyklėse išvardytas išimtis). Paraiškoje deklaruotą pasėlį būtina išlaikyti iki einamųjų metų rugpjūčio 1 d., tuo tarpu deklaruoti daugiamečiai sodiniai privalo būti išlaikomi visus kalendorinius metus, kuriais teikiama paraiška.

Pareiškėjai iki paminėtos datos (rugpjūčio 1 d.) gali neišlaikyti pasėlio ar pasėlių liekanų lauke, jeigu jie pateikia įrodymus – juos nufotografuoja mobiliuoju telefonu naudodamiesi programėle „NMA agro“. Svarbu, kad fotonuotraukoje aiškiai matytųsi auginamas pasėlis, fotonuotraukos turi būti padarytos iš skirtingų to paties lauko vietų ir aprėptų bendrą lauko vaizdą. Siunčiant informaciją NMA būtina nurodyti valdos numerį ir (arba) pareiškėjo vardą, pavardę.

Taip pat, jei iki kalendorinių metų pabaigos neišlaikomi daugiamečiai sodiniai, pareiškėjai privalo programėle „NMA agro“ pateikti nuotraukas iš skirtingų lauko vietų, kuriose aiškiai matytųsi auginti daugiamečiai sodiniai ir bendras lauko vaizdas. 

Paminėtina, kad šiais metais įsigaliojo reikalavimas pareiškėjams, siekiantiems susietosios paramos už vaisius, uogas ir daržoves bei deklaravusiems bendrą šiai susietajai paramai gauti 3 ha ir didesnį plotą, pateikti mobiliąja programėle „NMA agro“ kiekvieno lauko, kuriame matytųsi užaugintas derlius, nuotraukas. Nuotraukas būtina atsiųsti iki spalio 1 d., likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki derliaus nuėmimo.

Pranešimų siuntimo vaizdo instrukciją rasite „YouTube“, čia.

Naudinga informacija:

Daugiau apie NMA paramas.