Home » Kaip pagerinti melžimo rutiną?
Pieno ūkio naujienos

Kaip pagerinti melžimo rutiną?

Teisinga melžimo rutina ne tik palengvina darbą, bet ir gali sumažinti mastito atvejų bandoje. Tad į ką būtina atkreipti dėmesį prieš einant į melžimo aikštelę?

Tinkami drabužiai

Melžimo metu būtina dėvėti pirštines. Nors tai atrodo gan įprasta praktika, dalis darbuotojų lengvai nusižengia šiai taisyklei. To priežastys labai įvairios: nepatogumas, nenorėjimas gaišti laiko, naujų pirštinių nebuvimas… Dėvint pirštines, nuo spenio ant spenio pernešama mažiau bakterijų, tad dar kartą įsitikinkite, ar jūsų darbuotojai nepamiršta šios taisyklės.

Ideali švara

Prieš melžimą, švarių popieriniu rankšluosčiu nuvalykite karves spenius. Taip pat apsirūpinkite melžimo aikšteles švara.

Spenių mirkimas

Vos pamelžus karvę, jos spenius būtina panardinti į dezinfekcinį tirpalą ir švariai nušluostyti. Tik nepamirškite įsitikinti, kad į tirpalą buvo panardintas visas spenys, o ne tik didžioji jo dalis.

Ieškokite mastito ženklų

Gydymas bus tuo efektyvesnis, kuo greičiau pradėsite jį taikyti. Jeigu karvės pienas yra vandeningas, su krešuliais, netradicinės spalvos, o tešmuo ištinęs ar sukietėjęs – skirkite jai ypatingą priežiūrą.

Aiškus žymėjimas

Mastitu sergančios karvės turi būti aiškiai pažymimos (pavyzdžiui, uždėjus mėlyną raištį ant kojos). Taip pat matomoje vietoje pakabinkite lentą, kurioje būtų visa informacija apie mastitu sergančias karves (numeris, gydimo priežastis bei metodai, data ir pan.).

Jeigu įmanoma, karves turinčias didesnį somatinių ląstelių skaičių melžkite paskutines.

Melžimas be streso

Galiausiai, melžimo rutina karvei negali kelti streso. Pasirūpinkite, kad kelionė iki aikštelės būtų patogi, galvijų negąsdintų grubus darbuotojų elgesys.

Parengta pagal: www.agriland.ie