Home » Kaip užtikrinti,kad karvės išgertų pakankamai vandens?
Pieno ūkio naujienos

Kaip užtikrinti,kad karvės išgertų pakankamai vandens?

k2Karvės ir veršeliai privalo visuomet turėti lengvai pasiekiamo, šviežio ir švaraus vandens. Kitu atveju, mažės suvartojamų pašarų kiekis, dienos priesvoris ir duodamo pieno litrai.

Karštuoju laikotarpiu nepamirškite, kad karvės per diena išgeria gerokai daugiau vandens. Jeigu žiemos metu joms užtenka apie 10 litrų vandens per dieną, vasaromis poreikis gali išaugti net 9 kartus, iki 90 litrų. Tai itin pastebima per 3 valandas po melžimo, kai jos išgeria 30-50% savo dienos normos.

Idealios girdyklos

Rinkdamiesi girdyklą, atminkite, kad karvė per minutę gali išgeri 14 litrų vandens, o didžiąją dalį dienos dozės jos išgeria per 3 valandas nuo melžimo. Dėl šių priežasčių, girdyklos turi būti pakankamai didelės, kad jums nereikėtų jų nuolat pildyti vandeniu ir gyvuliai visuomet galėtų numalšinti troškulį.

Dizainas taip pat svarbus. Girdyklos turi būti suapvalintais, neaštriais kampais, kad karvės nesusižeistų.Priėjimas prie girdyklų turi būti lengvas ir platus, kad joms nereikėtų ilgai laukti, kol atsigers kita karvė.

Galiausiai, atkreipkite dėmesį ar girdykloje yra šildymo elementai. Jie užtikrina, kad vanduo neužšals ir bus tinkamos temperatūros net ir šalčiausiomis dienomis.

Daugiau apie girdyklas galite sužinoti čia: www.agroinfo.lt