Home » Kaip sudaryti karvių nagų dezinfekavimo protokolą?
Pieno ūkio naujienos

Kaip sudaryti karvių nagų dezinfekavimo protokolą?

NMA parama, žemės ūkio naujienos

Lietuvoje dar nedaug ūkininkų supranta nagų dezinfekavimo naudą, o dar mažiau – reguliariai tai taiko savo ūkyje. Visgi, nagų ligų prevencija atima gerokai mažiau pinigų ir laiko, nei jų gydymas.

Pirmas žingsnis norint karvių nagų dezinfekavimą įtraukti į darbų sąrašą – protokolų sudarymas. Svarbiausia juos sudaryti atsižvelgiant į tai, kas juos skaitys.

Fermos vado protokolas

Šis protokolas turėtų būti labai išsamus, su argumentais, kodėl reikalingas vienas ar kitas veiksmas. Tai fermos vadui padės suprasti, kodėl šis papildomas darbas ūkyje apskritai yra reikalingas ir kiek dėmesio jam skirti.

Įtraukite į protokolą bandos dydį, informaciją apie tai, kaip dažnai reikia atlikti procedūrą, kiek tai kainuoja. Šone pažymėkite kokios priemonės jau buvo taikytos ir kodėl jos pasiteisino arba nepasiteisino. Tai padės iš naujo neišradinėti dviračio ir prisiminti visus jau padarytus sprendimus. Galiausiai, į protokolą turi būti įtraukti tikslai, kad būtų aišku, ar priemonė padėjo. Pavyzdžiui, jūsų tikslas gali skambėti taip: „Per metus nagų ligų sumažinimas 15 proc.”.

Darbuotojų  protokolas

Šis protokolas turi būti kuo trumpesnis ir aiškesnis. Jame nereikia nurodyti jokių tikslų, sudėtingų detalių. Darbuotojams skirtame dokumente išvardinkite visas būtinas atlikti užduotis taip, kad neliktų vietos interpretacijoms. Parašę protokolą, liepkite juo vadovautis žmogui, kuris niekada neatliko šios užduoties. Tai padės įvertinti ar viską parašėte teisingai, nieko nepraleidote ir ar nurodymai yra visiškai suprantami.

Pavyzdyje galite matyti nagų vonelės paruošimo protokolą (anglų kalba) skirta fermos vadovams.

1

Parengta pagal: www.progressivedairy.com