Home » Kokią temperatūrą pakenčia karvės?
Pieno ūkio naujienos

Kokią temperatūrą pakenčia karvės?

Viena baisiausių vasaros temų pienininkams – karščio stresas. Pakilus temperatūrai tenka galvoti kaip neprarasti melžiamo pieno kiekio ar net gelbėti gyvulius nuo gaišimo. Apie tai, kaip apsaugoti karves nuo karščio streso pienoukis.lt rašėme jau ne kartą (straipsnius galite rasti čia ir čia), tačiau ar žinote, dėl kokis temperatūros ir  santykinės drėgmės jau verta susirūpinti?

Kairiajame lentelės šone galite matyti temperatūrą, o viršuje – santikinę drėgmę procentais.  Geltona spalva pažymėti laukeliai nurodo, kad karvė patiria nedidelį stresą, tačiau pieno kiekiui tai ženklios įtakos neturi. Oranžiniai laukeliai – karvės jaučia stresą, pieno kiekis gali sumažėti 2,7 kg per diena per karvę. Raudona – stiprus stresas, pieno kiekis gali sumažėti 4 kg per diena per karvę. Violetinė – itin stiprus stresas, galite netekti karvės.

Pavyzdžiui, jeigu temperatūra siekia 24°C, o santikinė drėgmė 5%, karvė nepatirs jokio streso. Likus tai pačiai temperatūrai, tačiau santikinei drėgmei padidėjus iki 20% – karvė pradės jausti stresą ir gali duoti mažiau pieno. Santikinei drėgmei pakilus iki 65% – jaučiamas stiprus karščio stresas.

karscio stresas