Home » Nauja tendencija. Veršelių auginimas namelyje po du
Straipsniai Veršeliai

Nauja tendencija. Veršelių auginimas namelyje po du

verseliu auginimas, pieno ukis, zemes ukis, agroinfo

Vis daugiau ūkių laiko du veršelius viename namelyje. Tai, kas prasidėjo dėl būtinybės auginti dvynius kartu ar dėl veršelių namelių trūkumo, daugeliui ūkių pasirodė esanti alternatyvi mažų veršelių laikymo galimybė.

Ir praktika, ir moksliniai tyrimai patvirtina, kad veršeliai laikomi poroje vystosi geriau nei laikomi individualiuose nameliuose. Vėliau, kai šie veršeliai yra perkeliami į didesnes grupes, jie lengviau pritampa, pasižymi geresniu socialiniu elgesiu, geresniu pašarų vartojimu ir geresniu augimu. Tai savo ruožtu lemia karvių, kurios veršiavosi pirmą kartą, didesnį primilžį.

Be to, vietos ir išlaidų taupymas – tai privalumai, kurie aktualūs visiems ūkiams. Juk tam pačiam veršelių skaičiui reikia tik pusės vietos ir jums reikia mažiau namelių. Be to, jūs taip pat turite išvalyti mažiau namelių.

Straipsnio „Nauja tendencija. Veršelių auginimas namelyje po du” tęsinys.

Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu. Straipsniai pieno ūkio valdymui.

Daugiau naudingų straipsnių apie veršelių auginimą.