Home » Ne visus pienininkus slegia žemų supirkimo kainų našta (video)
Pieno ūkio naujienos Straipsniai

Ne visus pienininkus slegia žemų supirkimo kainų našta (video)

StoniaiBroliai Stoniai drąsiai priima investicinius sprendimus.

Pieno gamintojai įsitempę seka pieno supirkimo kainas. Gal jau kyla? O gal vėl kris? Du centus davė, turbūt kitą mėnesį vėl atsiims… nesibaigiančios diskusijos tarp pienininkų. Tačiau ne visiems kainos kelia tokį didelį susirūpinimą.

Gausi Stonių šeimyna iš Joniškio r. nerimo pokalbius apie žlugdančias pieno kainas su šypsena praleidžia pro ausis. Iš kur toks nerūpestingumas, juk patys savo tvartuose šeria ir melžia apie 140 piendavių?

Atsakymas paprastas – pieno perdirbimas ūkyje. Sūnūs triūsia fermoje, mama su dukromis slegia sūrius, o šeimos galva prekiauja. Kasdien 18 skirtingų pavadinimų šviežių, skanių, naminių pieno produktų iškeliauja į Akmenę, Šiaulius, Mažeikius, Radviliškį, Joniškį ir net į Kauną.

Stoniai produkciją parduoda turgeliuose, prekybos centruose, turi ir keletą taškų, kuriuose prekiauja patys.

Todėl tuo metu kai kiti pieno gamintojai suparalyžiuoti dėl žemos pieno supirkimo kainos, Stoniai drąsiai planuoja investicijas. Ruošiasi diegti savo ūkyje pažangias bandos valdymo programą ir elektroninę karvių rujų sekimo sistemą, įrengti modernią lauko tipo veršidę, aprūpintą pasterizatoriumi ir krekenų girdymo sistema.

Jaunoji karta Stonių mano, kad būtent dabar tinkamas metas investuoti į pažangias technologijas, kurios padės geriau valdyti bandą, gauti daugiau veršelių, auginti sveikas ir produktyvias telyčaites.

Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą, kaip perdirbamas pienas tvarkingame ir gražiame Stonių šeimos ūkyje.

Daugiau nuotraukų – galerijoje.

Pieno perdirbimas Stonių ūkyje (video).