Home » Pasaulyje nyksta maži pieno ūkiai
Straipsniai Žemės ūkio naujienos

Pasaulyje nyksta maži pieno ūkiai

 

pieno sektoriusLietuva toli gražu nėra vienintelė pasaulio valstybė, kurioje smulkūs pieno ūkiai užveria duris. Naujienų portalo Edairynews duomenimis, vis ryškiau pastebimos tendencijos, kad stambūs ūkiai dar labiau didėja, o maži yra priversti trauktis iš rinkos.

Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo 2000 iki 2014 metų duris užvėrė 57 procentai pieno ūkių. Tai yra, pienininkystės verslą nutraukė net 59 826 individualių ūkininkų. Panašūs skaičiai pastebimi ir Europoje. Per tą patį laikotarpį Danijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Jungtinėje Karalystėje pieno ūkių sumažėjo nuo 36 iki 76 procentų.

Nors pieno ūkių skaičius ir mažėja, vidutinės bandos dydis ir produktyvumas – didėja. 2000-aisiais Jungtinėse Amerikos Valstijose vidutinis bandos dydis buvo 88 karvės, o 2014-ais – 204 karvės. Vidutiniškai karvės duoda 22 procentais daugiau pieno nei prieš 14 metų. Visgi, pasak užsienio žiniasklaidos, pelningai išgyventi gali tik 2 000 ir daugiau karvių turintys ūkiai. Tuo metu mažesnieji turi ieškoti naujų verslo galimybių, svarstyti kaip pieną pateikti tiesiai vartotojams, o ne perdirbėjams.

Parengta pagal: edairynews.com