Home » Sniegas pasiglemžė tūkstančius gyvybių (VIDEO)
Video naujienos

Sniegas pasiglemžė tūkstančius gyvybių (VIDEO)

Škotijos ir Velso ūkininkai priversti susidoroti su nemenkais iššūkiais, kuriuos iššaukė Jungtinę Karalystę netikėtai užklupus snieguotiems orams. Gyvulininkyste užsiimantys ūkininkai nerimauja, kad dėl užklupusio sniego laukuose galėjo žūti tūkstančiai galvijų.

Norėdama palengvinti gyvūnų paiešką krašto apsaugos ministerija į orą pakėlė sraigtasparnį. Pagalbą teikia ir kalnų gelbėtojai. Kai kuriose Škotijos dalyse antradienį gyventojai jau penktą dieną buvo be elektros.

Kaip skelbia wtvy.com, dauguma avių pusnynuose buvo įkalintos savaitgalį, kuomet gausiai krito sniegas. Tikėtina, kad galvijai žuvo įstrigę milžiniškose pusnyse dar prieš atvykstant gelbėtojams.

Šiaurės Velse gyvenantis ūkininkas Garethas Wynas Jonesas paskutines tris dienas gelbėjo savo gyvulius. Kaip ir daugelis ūkininkų jis naudojasi aviganiu, kuris užuodžia avis. „Kai kurios avys po sniegu yra trečią dieną, kai kurios iš jų laukiasi jauniklių, yra susilpnėjusios. Tai tikrai ne pats geriausias scenarijus, tad kartu su šuniu turime sparčiai darbuotis ir paskubėti“, – sakė ūkininkas.

Deja, bet ne visus gyvulius ūkininkas rado gyvus, kai kurie jų po sniegu atsivedė jauniklių, o šie mirtinai sušalo arba buvo prispausti sniego. „Tai tiesiog širdį veriantys vaizdai“, – apgailestavo ūkininkas.

Panaši padėtis yra ir Škotijoje. Ūkininko Willie Evanso pradiniais skaičiavimais neteko 30 avių. Dėl gausaus sniego pašarų tiekėjai atšaukė jų pristatymą, tadėl jam tenka suktis su turimomis atsargomis. Ūkininko teigimu, per savaitgalį sužlugo visų metų darbas.

„Tai tikrai pragariška. Masės sniego pridarė tiek daug bėdos ir darbo. Tenka iškasti negyvas avis, tiesiog plyšta širdis“, – pasakojo Willie Evansas. Situaciją ūkininkams apsunkina ir nepravažiuojami keliai, kai kuriuose kelio ruožuose sniego pusnys nepravažiuojamos.

Kviečiame pažiūrėti video, kaip iš sniegynų gelbėjamos avys (spustelėkite nuotrauką žemiau)

 

 

 

 

 

Parengta pagal wtvy.com ir reuters.com informaciją.