Ką tik atvesti veršeliai yra jautrūs. Reikia stengtis maksimaliai atitikti jų poreikius. Tiek laikymo, tiek ir girdymo technologijose. Veršelių laikymas lauke išsprendžia daugelį problemų. Natūraliomis sąlygomis augantys veršeliai greičiau pasiekia reikiamą svorį, jų imunitetas būna stipresnis.
Tik iš sveikų ir tinkamai auginamų veršelių išauginamos kokybiškos telyčios. Veršeliai geriausiai jaučiasi laikomi lauke, juos mažiausiai kamuoja veršelių ligos. Tam yra pritaikyti vienviečiai ir grupiniai veršelių nameliai. Nuo pat gimimo veršelius laikant vienviečiuose nameliuose, lengviau pastebėti pirmuosius negalavimo požymius, per mažą apetitą bei užkirsti kelią bakterijų plitimui.
Vis daugiau Lietuvos ūkininkų vietoje naujo veršelių tvarto renkasi pigesnį ir efektyvesnį sprendimą – grupinius galvijų namelius. Lengvai surenkami ir transportuojami nameliai užtikrina optimalią oro cirkuliaciją ir komfortišką temperatūrą tiek vasarą, tiek žiemą. Profesionaliai įrengtas lauko tipo veršides yra lengva eksploatuoti. Taupoma darbo jėga. Lengvinamas darbas. Gyvuliai patiria mažiau streso susijusio su procesų atlikimu.
Veršelių laikymas lauke R. Vitkausko ūkyje vykdomas nuo 2011 metų. Moderni veršidė su Igloo tipo nameliais pastatyta 2014 metų rudenį. Naujagimiai veršeliai girdomi krekenomis, vėliau šeriami pasterizuotu pienu naudojant mobilų pieno pasterizatorių MilkTaxi. Puikūs veršelių augimo rezultatai.
Ūkininko R. Vitkausko ūkis – tai pažangus ir sparčiai besivystantis pienininkystės ir augalininkystės ūkis Gegužinės k. Panevėžio r. sav. Ūkio bandos veisimo strategija – mišrinimas. Lietuvos žalosios karvės sėklinamos su holšteinų veislės buliumi. Video darytas 2015 metais.
Daugiau straipsnių apie veršelių auginimą čia.