Parodyk, kokios tavo telyčios ir aš pasakysiu tavo verslo ateitį – taip mėgsta sakyti vienas patyręs konsultantas iš Olandijos. Turbūt vienas tiksliausių ūkio ateities spėjimo būdų – telyčios.
Ar jau taip vyksta Jūsų ūkyje?
Šiandieninio straipsnio tikslas – pasidalinti šėrimo starteriu ir girdymo vandeniu protokolu. Trumpas, aiškus ir paprastas. Principas labai paprastas. Patikrinti vandens ir starterio indų būseną, išplauti/išvalyti, įdėti šviežio vandens ir pašaro. Kartą savaitėje išdezinfekuoti indus. Daugelyje ūkių taip ir vyksta. Bet… įsitikinkite, ar ir Jūsų ūkyje tai yra įprasta rutina. Jeigu taip, linkime ir toliau tos geros rutinos nepamesti. Jeigu ne, linkime tą gerąją praktiką įdiegti ir stabilizuoti.
Telyčios bus dėkingos
Telyčios gavusios gerą startą bus dėkingos ir neliks skolingos. Tarp prastai ir gerai užaugintos telyčios klajoja apie dvi tonas pieno per laktaciją. Taigi kuo daugiau mažų niuansų bus pastatyta į teisingą poziciją, tuo didesnė dalis iš tų dviejų klajojančių tonų nusės pieno šaldytuve.
Dalijamės paprastu ir aiškiu vadybiniu Telyčaičių šėrimo starteriu ir girdymo vandeniu protokolu, kurį lengvai pritaikysite savo ūkyje.
PIlnas straipsnis Telyčios, kurias sėklinsite po 12 mėnesių, jau šiandien gyvena Jūsų ūkyje.
Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu. Straipsniai pieno ūkio valdymui.
Daugiau naudingų straipsnių apie veršelių auginimą.