Home » Ar jūsų karvės laimingos ir sveikos?
Pieno ūkio naujienos

Ar jūsų karvės laimingos ir sveikos?

Naujausi išradimai ir technologijos vis labiau naudojami žemės ūkio srityje, jos padeda sukurti efektyvesnius, pelningesnius, pažangesnius ūkius. Kalbant konkrečiai apie pieno ūkius, jau bene dešimtmetį karvių sveikata stebima automatizuotų sistemų ir, esant bent menkiausiam negalavimui, savininkas nedelsiant apie tai informuojamas. Fermose dabar daugiau sveikesnių ir laimingesnių karvių.

„Iškart sužinome, jei karvė blogai jaučiasi, kai ji mažai juda, blogai ėda“, – pasakoja Brent Moyer, Paramount pieno ūkio herdsmanas. Pasak B. Moyer, kai ūkyje laikoma daugiau nei 1.500 karvių, pastebėti plika akimi kiekvienos karvės negalavimus yra sudėtinga. Automatinės sistemos, tokios kaip SCR Heatime® HR, padeda efektyviai stebėti karvių bandas: jų atrajojimą, rujas ir pieno gamybą.

„Visos fermos karvės segi specialų diržą su unikaliu davikliu, kuris renka informaciją apie kiekvienos karvės savijautą ir ją antenos pagalba perduoda į kompiuterį. Galime sužinoti, kiek minučių per dieną kiekviena karvė atrajoja, kiek pieno per dieną pagamina, kaip aktyviai ji juda per dieną. Ir dar daugiau – reakciją į raciono pasikeitimą, artėjančią rują ar veršiavimąsi, veterinarinio gydymo poreikį ir poveikį“, – patirtimi dalinasi B. Moyer.

Žmogus gali atpažinti vieną ar du požymius. Galbūt pastebėtų ir daugiau, bet reikėtų 24 valandas per parą būti fermoje. Šią problemą išsprendžia specializuota sistema. Vis daugiau ūkių savininkų įsileidžia naujausias technologijas į savo fermą ir supranta jų duodamą ekonominę naudą.

Įdiegus ūkyje automatizuotą rujų ir atrajojimo stebėjimo sistemą, investicijos atsiperka greičiau nei per 18 mėnesių. SCR Heatime® HR sistema naudojama daugiau kaip 50 pasaulio šalių, 15 tūkstančių fermų, daugiau kaip 11 milijonai karvių segi specialius diržus, per metus parduodama arti 1 milijono daviklių. Tai viena iš tiksliausių ir pažangiausių sistemų rinkoje. Su SCR Heatime® HR sistema galima tiksliai nustatyti rujas, optimizuoti šėrimą, stebėti karvių sveikatą ir sekti veterinarinio gydymo efektyvumą.

Kaip nustatyti, ar jūsų karvės laimingos? Jei tylu fermoje, dauguma karvių guli patogiose guoliavietėse – reiškia jos laimingos.

Parengta pagal https://wcmu.org straipsnį.