Karve nerujoja, ruja pastebėta ir sėklinimas atliktas per vėlai – tai aktualu dažnam ūkininkui. Plika akimi laiku pastebėti karvių rujas yra labai sunku, o jeigu fermoje keli šimtai ar net tūkstantis karvių? Šiais invovacijų laikais, kai kuriamos dirbtiniu intelektu paremtos sistemos, efektyviausia būtų fermoje turėti įdiegtą elektroninę karvių ir telyčių stebėjimo sistemą. Investicijos nėra labai didelės, o nauda pastebina iš karto. Kaip ši sistema veikia?
Karvėms ar telyčioms uždedami ant kaklo arba įsegami į ausis stebėjimo davikliai, kurie registruoja galvijo judėjimą, atrajojimą, kvėpavimą, ėdimo, gėrimo, gulėjimo trukmę, rujas. Davikliai duomenis per specialią anteną siunčia į duomenų registravimo bloką. O šis, savo ruožtu, siunčia pranešimus į mobilius telefonus.
Gausite informaciją realiu laiku apie rujojančius galvijus, apie sutrikusią gyvulių grupių savijautą dėl šėrimo pasikeitimo, karščio streso, apie sunkų arba užsitęsusį karvių veršiavimąsį. Tai leidžia optimizuoti veiklos produktyvumą, kad ji būtų tvaresnė ir pelningesnė. Pranešimai pagal nustatymus siunčiami: veterinarijos gydytojui, fermos vadovui, gyvulių savininkui, sėklintojui, konsultantui.
Straipsnio „Dirbtinis intelektas karvių stebėjime” tęsinys.
Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu. Straipsniai pieno ūkio valdymui.
Daugiau naudingų straipsnių apie pieno ūkio valdymą.