Galvijų laikymas tvarte per karščius- tai aktualu ir Lietuvos ūkiams. Žmonėms Lietuva yra šiaurės Europos šalis, o lietuviškos karvės vasarą atsiduria gerokai per šilto klimato zonoje. Todėl fermose būtinos iš anksto apgalvotos pagrindinius procesus integruojančios strategijos, kaip bus kovojama su karščio stresu, kai ateis vasaros mėnesiai.
1. Stebėjimas
Pirmas ir esminis dalykas yra stebėjimas. Tiksliausias stebėjimas yra atliekamas elektroninių rujų ir sveikatingumo sistemų pagalba. Sistema turi galimybę stebėti karvių kvėpavimą (ir lekavimą), aktyvumą ir atrajojimą. Karvėms ant kaklo uždedami specialūs davikliai.
2. Sukurkite šešėlio efektą
Šiuolaikinėse tvartuose yra galimybė įrengti papildomas aplinkos kontrolės priemones, automatizuotas purkštuvų sistemas ir ventiliatoriaus priverstinius oro srautus, kurie padeda padidinti karvių aušinimą.
3. Vandens poreikio patenkinimas
Vandens prieinamumas yra dar viena svarbi priemonė mažinant karščio streso poveikį. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad vanduo būtų švarus ir lengvai prieinamas.
4. Pritaikykite šėrimo grafiką
Esant ekstremalioms oro sąlygoms, norint maksimaliai padidinti pašarų suvartojimą, gali tekti koreguoti šėrimo laiką. Karštos dienos metu, kai saulės spinduliavimas yra stiprus, karvės gali atsisakyti ėsti.
5. Pakeiskite racioną
Guvuliai, patyriantys karščio poveikį, mažiau suėda pašaro. Tuo pačiu metu jie turi panašius, jei ne šiek tiek aukštesnius poreikius įvairioms maistinėms medžiagoms.
Visas straipsnis „Galvijų laikymas tvarte per karščius. 5 esminai patarimai kaip sumažinti karščio streso poveikį„
Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu. Straipsniai pieno ūkio valdymui.
Daugiau naudingos informacijos: Apie veršelių auginimą, Reprodukciją, Fermų Įrangą.