Veisimas

Kuo montbeliarde skiriasi nuo simentalų ir holšteinų?

Kaip išsirinkti tinkamą montbeliarde bulių ir kuo jie skiriasi nuo simentalų ir kokie privalumai prieš holšteinus?

Padidėjus ūkininkų susidomėjimu monbeliarde veisle, sulaukėme nemažai klausimų susijusiu su šių bulių pasirinkimu ir savybėmis. Pirmiausia, norime paneigti mitą, kad tai yra mėsinė veislė. Montbeliarde pasižymi puikiu baltymų ir riebalų santykių, 80 proc. šios veislės karvių piene gausu BB kapa kazeino (turint jį iš to pačio pieno kiekio galima gauti 20 proc. daugiau sūrių) ir dažnai randamas A2A2  baltymas (pienas tinkamas netoleruojantiems laktozės). Ši veislė nėra jautri šėrimo klaidoms, todėl nesunkiai galite užauginti sveiką gyvulį.

Lyginant su holšteinais, ši veislė pasižymi geresnėmis vaisos savybėmis. Prancūzijoje montbeliarde sėklinimo indeksas yra 1,7, o holšteinų – 2,4. Dėl šios priežasties veislė pasižymi ir mažesniu intervalu tarp veršiavimųsi: montbeliarde – 392 dienos, holšteinai – 420 dienos.

Norime pabrėžti, kad UAB „Gameta“ vieninteliai Lietuvoje prekiauja Prancūzijos veislininkystės įmonės „Coopex“ montbeliarde bulių sperma. Rinkdamiesi šiuos bulius iš kitų tiekėjų atkreipkite dėmesį į kilmės šalį bei produktyvumą, kadangi rizikuojate įsigyti ne tai, už ką mokate. Tikrųjų montbeliarde bulių kilmės šalis yra Prancūzija. Veislė produktyvumas – 8 520 kg pieno, riebalai – 3,91 proc., baltymai – 3,49 proc.

Ši veislė atspari mastitui, dukterų tešmuo sveikas ir gerai prisitvirtinęs, sveikos nagos, lengvai veršiuojasi, veršelių vid. dienos priesvoris 1200 g, galvijai pasižymi ilgaamžiškumu.

Montbeliarde bulių spermos galite įsigyti per el.parduotuvę www.gameta.lt, taip pat paskambinę tel. 8 615 37005.