Home » Melžimo aikštelė dabar, robotas vėliau
Ferma

Melžimo aikštelė dabar, robotas vėliau

pieno kaina, pieno ukis, zemes ukis

Ar galima pastatyti naują fermą taip, kad vėliau joje būtų galima įrengti melžimo robotus? Pasirodo, kad taip, ir tai padaryti gana nesudėtinga.

Prieš keletą metų dirbau prie projekto, kuris numatė 220 vietų karvidę su eglutės tipo melžimo aikštele (2×10). Ferma suprojektuota taip, jog bet kuriuo metu galima įrengti 4 melžimo robotus. Beje, palikta galimybė melžimo robotus įrengti palaipsniui. Pirmame etape įrengiami 2 melžimo robotai pusei tvarto, o kita dalis tvarto tebesimelžia aikštelėje iki likusių robotų įrengimo.

Naudojant automatinius selekcinius vartus, atliekamas karvių atskyrimas sėklinimui, veršingumo tikrinimui ir kitiems darbams. Atskyrimą taip pat gali atlikti fermos darbuotojas, padedantis melžėjai suvaryti karves į melžimą, bet tik tol, kol neįrengti melžimo robotai.

Fermoje karvių šėrimo takas suprojektuotas lauke po stogu, kitaip tariant, iš fermos šonų. Visas karvių judėjimas numatytas keturiuose mėšlo takuose. Ferma turi 1.5 laipsnių pasvirimą, link palaukimo aikštelės. Pati palaukimo aikštelė numatyta ant geros kokybės grotelių, po kuriomis kaupiasi mėšlas, jis vėliau pumpuojamas į rezervuarą už 200 metrų.

Fermos užimamas plotas su šėrimo takais, melžimo aikštele bei gardais specialiems poreikiams sudaro 78.5 m ilgio ir 32 m pločio.

Daugiau straipsnių apie fermų projektavimą rasite čia.