Home » Lietuvos ūkininkai ieškojo sėkmės recepto (foto galerija)
Ferma Pieno ūkio naujienos Veisimas

Lietuvos ūkininkai ieškojo sėkmės recepto (foto galerija)

Lietingą rugsėjo popietę ūkininkai iš visos Lietuvos lankėsi Panevėžio rajone esančiame Raimondo Vitkausko (Gegužinės) ūkyje. Čia jie ieškojo sėkmės recepto, gilino savo žinias ir vos per porą valandų sužinojo svarbiausias pieno ūkio naujienas.

Pažangaus ir nuolat besivystančio R. Vitkausko ūkio sėkme abejoti būtų sunku. 1500 hektarų dirbančiame ir 830 melžiamų karvių auginančiame ūkyje per dieną parduodama 21 tona pieno, o iš vienos karvės per metus gaunama 9 tonos pieno. Ne ką mažiau stebina ir gyvulių sveikata. Per pastaruosius 12 mėnesių krito vos 1 veršis, o jauniklių dienos priesvoris siekia 922 gramus.

„Ūkis  nuolat demonstruoja pačius geriausius rezultatus ir sparčiais žingsniais eina į priekį. Vien ko vertas faktas, kad prieš porą metų ūkis per dieną parduodavo 16,5 tonos pieno, o šiandien šis skaičius siekia jau 21 toną. Norėjome atskleisti šio ūkio sėkmės paslaptį, todėl šį kartą Lauko dieną organizavome būtent Gegužinėje. Ir panašu, kad nesuklydome. Susirinkę ūkininkai neslėpė susidomėjimo, daug klausinėjo ir pripažino, kad namo išsiveža daugybę idėjų“, – kalbėjo renginio organizatorius Mindaugas Eidukaitis.

UAB „Agroinfo“ ir UAB „Gameta“ organizuotos Lauko dienos metu Lietuvos ūkininkai klausė pranešimų apie veisimą, reprodukciją, karvių komfortą ir higieną, tačiau bene daugiausia dėmesio sulaukusi tema buvo veršelių auginimas. Susirinkusieji teiravosi, kas lėmė puikią R. Vitkausko ūkio veršelių sveikatą, kuo skiriasi pasterizatorius nuo šildytuvo, noriai apžiūrėjo vienviečius ir grupinius veršelių namelius.