Home » NMA jau atliko šiais metais pateiktų paraiškų duomenų sutikrinimą
NMA parama Žemės ūkio naujienos

NMA jau atliko šiais metais pateiktų paraiškų duomenų sutikrinimą

NMA parama, zemes ukio naujienos, pieno ukis

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai jau atliko šiais metais pateiktų paraiškų išmokoms už deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius gauti sutikrinimą. Sužinoti, ar paraiškoje nustatyti neatitikimai, galima pareiškėjo pasirinktu būdu, informaciniame portale ar paskambinus NMA bendruoju telefonu.

NMA siekia skaidriai teikti kokybiškas paslaugas, atitinkančias kliento lūkesčius, tad nuolat ieško priemonių, kaip operatyviau išmokėti paramą. Pernai avansinės išmokos pasiekė 99 proc. ūkininkų. Tačiau paraiškose vis dar pasitaiko atvejų, kai ūkininkų pateikti duomenys nesutampa su registrų duomenimis, deklaruojami laukai „persidengia“, neatnaujinti valdos duomenys valdų registre bei nustatomi kiti neatitikimai, dėl kurių stabdomas tolesnis paraiškų administravimas. NMA siekia išmokėti avansines išmokas kuo didesniam ūkininkų skaičiui, todėl ragina pareiškėjus operatyviai pateikti prašomą informaciją.

Apie neatitikimus paraiškose ūkininkai informuojami jų pasirinktu būdu ir informaciniame portale. Informaciją apie neatitikimus paraiškose gali suteikti NMA automatinis atsakiklis, jei pareiškėjas paskambins iš telefono numerio, kuris nurodytas paraiškoje. Kilus klausimų, pareiškėjai gali kreiptis ir į savo rajono savivaldybių žemės ūkio skyrius, nes pastariesiems informacija apie nustatytus neatitikimus buvo išsiųsta. Operatyviai atsakiusius į NMA paklausimus ūkininkus parama pasieks greičiau.

Daugiau apie NMA paramas.