Home » Penkių eilių prieauglio tvartas
Ferma

Penkių eilių prieauglio tvartas

Pristatau  šiuo metu statomos prieauglio fermos aprašymą ir keletą statybos nuotraukų. Naujasis telyčių tvartas, savo sprendimais skiriasi ne tik nuo kitų Lietuvoje, bet ir nuo Baltijos šalyse  pastatytų tos pačios paskirties tvartų.

Visų pirma, tvarto ilgis yra gana įspūdingas ir neįprastas – 160 metrų. Tvartas apskaičiuotas daugiau nei 700-tams gyvulių. Kitas tvarto bruožas išskiriantis jį iš įprastų mūsuose standartų yra  5 eilės guoliaviečių. Lietuvoje įprasta statyti  6 eilių guoliaviečių tvartus.

Tvarte bus sumontuota laiko patikrinta, patikima įranga. Esminis sprendimas šį tvartą išskiriantį nuo kitų tokio tipo tvartų yra rujų stebėjimo ir sėklinimo darbų supaprastinimas.  Tvarte bus labai taupiai naudojama šiuo metu vis didesniu deficitu tampanti darbo jėga. Praktiškai vienas žmogus pajėgs atlikti keleto žmonių darbą.

Rujas seks elektronionė rujų stebėjimo sistema Heatime. Sėklinimo grupėje bus galimybė visas telyčias užfiksuoti prie šėrimo stalo. Fiksavimui prie šėrimo stalo bus sumontuota JAV gamybos įranga skirta darbui dideliuose tvartuose.

Šiuo metu vyksta šio tvarto statyba. Šiais metais bus įrengta puse tvarto (80 metrų) ir tikimasi iki lapkričio mėnesio pabaigos į  tvartą suleisti pirmuosius jo gyventojus.

Žemiau keletas nuotraukų iš statybų:

Daugiau straipsnių apie fermų projektavimą rasite čia.

Daugiau straipsnių apie veršelių auginimą rasite čia.