Home » Pieno ūkis. Kaip gauti finansinę naudą iš bandos informacijos?
Pieno ūkio naujienos Straipsniai Video naujienos

Pieno ūkis. Kaip gauti finansinę naudą iš bandos informacijos?

Pieno ūkis. Kaip gauti finansinę naudą iš bandos informacijos?

Kad priimti teisingus sprendimus apie bandoje laikomus gyvulius reikia kaupti ir vertinti įvairią informaciją. Šiandieninis pieno ūkis netelpa savininko rankose ir jo galvoje. Netelpa ir sąsiuviniuose, popierėliuose. Informacijos apie gyvulius yra daug ir ji yra svarbi. Plačiau apie tai – video įraše (apačioje po tekstu).

Bandos valdymo programa

Bandos valdymo programa yra sukurta tikslu kaupti ir apdoroti informaciją apie bandoje laikomus gyvulius, grupes, procesus, darbus. Tai yra darbo su informacija įrankis. Kiekvienas pieno ūkis laikantis nuo 50 karvių patirs naudą įsidiegdamas bandos valdymo programą. 

Uniform Agri bandos valdymo programa

Kiekvienas pieno ūkis įsidiegęs šią programą džiaugiasi palengvėjusiu ir supaprastėjusiu duomenų valdymu. Programa atlieka duomenų analizes įvairiais pjūviais. Daug standartinių ataskaitų. Didelės galimybės ataskaitas generuoti pagal individualų poreikį. 

Ypatingai vertinga yra tai, kad programa sulietuvinta ir yra galimybė gauti profesionalią pagalbą telefonu lietuvių kalba. Jeigu prireikia yra prisijungiama prie ūkio kompiuterio nuotoliniu būdu arba atvykstama į ūkį. 

Paslėptas pelnas duomenyse

Tvarkingai susivedus duomenis, išanalizavus situaciją bandoje galima priimti pelningus bandos valdymo sprendimus. Per metus iš karvės galima uždirbti papildomus 200 eurų ir daugiau. Kaip tuos eurus uždirbti?

Vienas iš būdų sutrumpinti intervalą tarp apsiveršiavimų. Laikykime, kad viena neveršingos karvės diena kainuoja apie 3 eurus. Ir tarkim šiuo metu intervalas tarp apsiveršiavimų jūsų valdomoje bandoje yra 430 dienų. Sutrumpinę intervalą iki 380 dienų, uždirbsime 150 papildomų eurų iš karvės.

Jeigu bandoje yra 100 karvių, tai jūsų valdomas pieno ūkis sąskaitoje turės papildomus 15.000 eurų. Pavyzdyje panagrinėjome tik vieną rodiklį. Uždarbio vietų bandoje yra ir daugiau. Bandos valdymo programa padės tas vietas aptikti, optimizuoti ir išlaisvinti ten užšalusius eurus. 

Daugiau straispnių apie bandos valdymą čia.