Home » Svarbi smulkmena. Šėrimo tako atitvarai
Ferma

Svarbi smulkmena. Šėrimo tako atitvarai

peino ukis, pieno kaina, zemes ukis

Įrengiant šėrimo tako atitvarus 6 eilių tvarte, svarbu suteikti galimybę, kuo didesniam karvių skaičiui ėsti vienu metu.

Siekiant didesnio gyvulių skaičiaus, vienu metu ėdančių pašarą, turi būti įrengiamas mažesnis stulpų skaičius, laikantis horizontalų vamzdį. Idealu, kai tarp atraminių kolonų, laikančių stogą, yra vienas storas horizontalus vamzdis. Tai ypatingai svarbu 6 eilių tvartuose, kuriuose didelė gyvulių koncentracija ir vienu metu visi gyvuliai ėsti negali.

Bloga praktika, kai tarp atraminių kolonų, kurių atstumas 5-6 metrai, prie šėrimo tako įbetonuojamas papildomas metalinis stulpelis. Nuotraukoje apačioje matome fermą, kurioje būtent taip ir padaryta. To būtų išvengta, jei vietoj 63 mm storio vamzdžio, būtų panaudotas 75 mm storio vamzdis.

Taigi, statydami ar įrengdami fermą, galvokite apie karvę ir stenkitės atsakyti į tokį klausimą „Ar tai bus patogu karvei?”. Net ir tokia maža smulkmena, kaip stulpelių skaičius prie šėrimo tako, kuris įtakoja vietų skaičių, lemia bendrą pieno kiekį.

Daugiau straipsnių apie fermų projektavimą rasite čia.

Daugiau straipsnių apie šėrimą rasite čia.