Home » Vaistas nuo viduriavimo
Šėrimas

Vaistas nuo viduriavimo

melasa

Melasa – šalutinis runkelių cukraus gamybos produktas, naudojamas gyvulių pašarui, išsiskiria geromis skonio savybėmis ir mažina pašarų dulkėtumą. Melasoje yra 3 proc. baltymų ir 45 proc. – cukraus. Šis produktas yra angliavandenių ir energijos šaltinis.

Galvijams melasos duodama nedaug – 1–1,5 kg per dieną. Daugiau šio produkto duoti nerekomenduojamas. Melasa naudojama kombinuotųjų pašarų gamybai, nes gerina granulės kokybę ir skonio savybes. Ūkininkai melasą perka iš cukraus fabriko, jo kaina nėra aukšta. Šis produktas skiedžiamas su vandeniu ir pilamas į pašarų dalytuvus. Dėl melasos pašarų mišinys geriau sulimpa. Melasą galvijams galima duoti visus metus. Tačiau vasarą šis produktas ypač gerai dera su žole, nes žolėje yra greitai virškinamų baltymų, o melasoje – angliavandenių.

Šio produkto vertėtų duoti karvėms ganiavos pradžioje, ypač tada, kai staiga išginti į ganyklas gyvuliai   pradeda viduriuoti , sutrinka jų virškinimas. Melasa – geriausias vaistas gydant viduriavimą. Šį šalutinį runkelių cukraus gamybos produktą galima pilti tiesiai ant koncentratų. Šeriant stambiais pašarais šienainiu, šienu, ar silosu, melasos papildomai galima pilti tiesiai ant jų. Šiuolaikiniuose ūkiuose dabar yra modernių pašarų maišytuvų-dalytuvų, į kuriuos pilama melasa ir kartu su pašarais sumaišoma. Runkelių cukraus gamybos šalutinis produktas – populiarus, ypač pieno ūkiuose. Mėsinių galvijų augintojai taip pat gali naudoti melasą. Kiaulėms į kombinuotuosius pašarus rekomenduotina įterpti kelis procentus šio papildo.

Daugiau straipsnių apie pieno ūkio valdymą rasite čia.

Daugiau straipsnių apie šėrimą rasite čia.

valstietisLT