Home » Veršelių auginimas mobilioje lauko verandoje
Straipsniai Veršeliai Video naujienos

Veršelių auginimas mobilioje lauko verandoje

agroinfo, grupiniai nameliai, pieno ukis, zemes ukis

Dar vienas veršelių auginimo metodas. Šiuo būdu veršeliai auginami taip pat, kaip ir lauko tipo veršidėje. Jie turi tą patį auginimo lauke privalumą – gryną orą, puikią ventiliaciją. Veršeliams grynas oras yra labai svarbus, nes viena didžiausių problemų ūkiuose, greta veršelių viduriavimo yra kvėpavimo ligos. Veršelių laikymo lauke būdas yra geriausia kvėpavimo ligų prevencija. 

Funkcionalumas tapatus stacionariai lauko veršidei

Standartiniai Grupiniai veršelių nameliai, kurių kiekvienas yra pritaikytas 14 veršelių laikymui, yra komplektuojami su mobiliais veršelių gardais. Gardų išmatavimas yra 5×5 metrai, taigi tas pats dydis, kaip ir įprastinėje lauko tipo veršidėje. Priekinė gardo tvorelė yra vadinama šėrimo tvorele. Joje įrengti laikikliai kibirėliams arba buteliams, vandeniui, pašarui. Tvorelėje gali būti įrengtas veršelių fiksavimas. Gardas turi vidinę pertvarą. Tai padaro jį labiau funkcionaliu. Veršelius galima atskirti, pvz.: mėžimo metu. 

Straipsnio „Veršelių auginimas mobilioje lauko verandoje” tęsinys.

Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu. Straipsniai pieno ūkio valdymui.

Daugiau naudingų straipsnių apie veršelių auginimą.