Home » Veršelių šėrimo patarimai
Veršeliai

Veršelių šėrimo patarimai

Lietuvoje puikiai žinoma veislininkystės įmonės ALTA Genetics atstovė Anneke Talsma skatina atkreipti dėmesį į veršelių auginimą. Remdamasi naujausiais tyrimais ir  pasauline praktika, A. Talsma turi keletą patarimų mūsų ūkininkams.

Neduokite veršeliams šieno

Nors daugumai atrodo, kad šienas ir veršeliai yra neatsiejami, A. Talsma teigia, kad tai didelė klaida. Pasak jos,  šieną reikėtų išbraukti iš veršelių  (iki 8 savaičių amžiaus) raciono . Iš šieno gaunamos skaidulos sukuria acto rūgštį, kuri naikina prieskrandžio gaurelius. Ši maža klaida turi įtakos suaugusios karvės produktyvumui ir bendrai  sveikatai.

Veršeliams duokite granuliuoto pašaro, pieno ir vandens. Šie komponentai naudingi prieskrandžio vystymuisi.

Šieną veršeliams duokite tik po nujunkymo ir pasirūpinkite, kad jis būtų sumaišytas su granuliuou pašaru (20 proc. šieno, 80 proc. granuliuoto pašaro).

1

Fermentuotas pašaras tik nuo 5 mėn. amžiaus

Veršelių prieskrandis galutinai išsivysto tik sulaukus 5-6 mėnesių amžiaus. Jeigu fermentuotą pašarą duosite anksčiau, jis turės neigiamos įtakos prieskrandžio vystymuisi ir tolimesniam gyvulio gyvenimui.

Užtikrinkite švaraus vandens pasiekiamumą

Nors visi ūkininkai žino, kaip svarbu, kad veršeliai visuomet turėtų švaraus ir šviežio vandens, nemaža dalis nesilaiko šios taisyklės.  Norėdami užauginti sveiką ir pelningą bandą, visuomet pasirūpinkite vandeniu ir jo švara. Šaltuoju sezonu Anneke rekomenduoja šiek tiek pašildyti veršelių indelius.

2