Žemės ūkio naujienos

Žemės ūkio naujienos: 2021-09-03

NMA parama, zemes ukio naujienos, pieno ukis

Žemės ūkio naujienos: 2021-09-03. Aktualiausios žemės ūkio naujienos iš įvairių Lietuvos ir užsienio portalų.

Nuo nepalankių klimato reiškinių nukentėję ūkininkai gali kreiptis lengvatinių paskolų

Ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės, per pastaruosius trejus metus patyrę nuostolių dėl nepalankių klimato reiškinių, gali gauti lengvatinių paskolų. Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas jau padėjo žemdirbiams iš finansų įstaigų gauti paskolų daugiau kaip už 627 tūkst. eurų. Lengvatinės paskolos bus teikiamos iki šių metų pabaigos.

Žemės ūkio ministerijos inicijuotą finansinę priemonę „Paskolos nukentėjusiems nuo nepalankių klimato reiškinių“ fondas įgyvendina nuo 2020 metų. Lengvatinės paskolos teikiamos investicijoms, apyvartinėms lėšoms finansuoti, įskaitant darbo užmokesčiui bei su juo susijusiems mokesčiams sumokėti. Žemdirbiai lengvatinėmis sąlygomis gali pasiskolinti iki 25 tūkst. eurų.

Fondo duomenimis, per metus dėl paskolų daugiausia kreipėsi nuo 2019 m. sausrų (65 proc. pareiškėjų) ir šalnų (19 proc.) nukentėję ūkininkai. Dar 12 proc. ūkių nukentėjo nuo 2017-2018 m. liūčių. Kreipėsi ir ūkis, šiemet nukentėjęs nuo gausaus sniego.

Daugiausia pareiškėjų yra iš Akmenės (44 proc.), taip pat iš Joniškio ir Pasvalio rajonų (po 11 proc.). Kiti ūkininkauja Kretingos, Mažeikių, Varėnos, Kaišiadorių, Pakruojo, Šiaulių rajonuose.

Paskolą norintys gauti ūkininkai pirmiausia turi kreiptis į savo savivaldybę, kuri jiems išduos pažymą, patvirtinančią nukentėjimo nuo nepalankių klimato reiškinių faktą. Gavę pažymą, ūkininkai dėl lengvatinės paskolos suteikimo turi kreiptis į tarpininkaujančią finansų įstaigą – vieną iš priemonės įgyvendinime dalyvaujančių LKU kredito unijų grupės narių.

Bendra lengvatinės paskolos palūkanų norma siekia iki 2 proc. Paskolos gavėjui pageidaujant, gali būti taikomas iki 1 metų paskolos grąžinimo atidėjimas. Taip pat paskolai taikomas paskolos administravimo mokestis, kuris siekia 1 proc. nuo paskolos sumos, tačiau ne mažiau kaip 100 eurų. Paskolai pagal šią priemonę taip pat gali būti suteikta fondo individuali garantija ir kartu su ja palūkanų kompensacija. Paskolos teikiamos iki 36 mėn. laikotarpiui.

„Visus ūkius, patyrusius nuostolių dėl nepalankių klimato reiškinių, raginame nedelsti ir pasidomėti lengvatinių paskolų galimybėmis“, – sako l. e. fondo direktorės pareigas Romalda Globienė.

Šaltinis: zum.lrv.lt, 2021-09-02

Parama investicijoms į žemės ūkio valdas – viena populiariausių

Žemės ūkio ministerijoje Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos įgyvendinimo stebėsenos komitete bus apsispręsta dėl priemonės „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ paramos paskirstymo pareinamuoju 2021–2022 metų laikotarpiu. Lentelėje pateikiame informaciją apie iki šiol sektoriams skirtą paramą investicijoms į žemės ūkio valdas.

„Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ yra viena iš populiariausių programos priemonių. Ji skirta modernizuoti ūkius, didinti ūkininkų pajamas, skatinti didesnės pridėtinės vertės žemės ūkio produktų gamybą ir kt. Paramą gali gauti fiziniai ir juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio produktų gamyba, prekinių žemės ūkio produktų, pagamintų ar išaugintų valdoje, apdorojimu (rūšiavimu, pakavimu, surinkimu ir t. t.), perdirbimu ir tiekimu rinkai arba pripažintam žemės ūkio kooperatyvui.

Pasinaudoję šia parama, pareiškėjai gali įsigyti naujos įrangos ir technologinių įrengimų, statyti naujus ir rekonstruoti senus gamybinius pastatus, įrengti ūkio infrastruktūrą, vandentiekio ir kanalizacijos sistemas.

Lėšos investicijoms į žemės ūkio valdas buvo skiriamos 2000-2006 m. pagal Specialiąją žemės ūkio ir kaimo plėtros programą (SAPARD), 2004-2006 m. pagal Bendrąjį programavimo dokumentą (BPD) bei pagal 2007-2013 m. ir 2014-2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programas.

Šaltinis: zum.lrv.lt, 2021-09-01

Ministerijoje ir jai pavaldžiose organizacijose – nulinė tolerancija korupcijai

Žemės ūkio ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose bei valstybės valdomose įmonėse – dar efektyvesnės korupcijos prevencijos priemonės. Nuo rugsėjo 1 d. visi vadovai ir darbuotojai turi laikytis nulinės tolerancijos korupcijai politikos aprašo nuostatų.

Šis aprašas yra bendras ministerijos ir jos organizacijų korupcijos prevencijos principų, priemonių ir reikalavimų rinkinys. Siekiama, kad vykdoma veikla ir darbuotojų elgsena atitiktų aukščiausius patikimumo, sąžiningumo, skaidrumo ir etikos standartus.

„Nulinės tolerancijos korupcijai politika – dar vienas žingsnis link skaidrios, nešališkos, ojektyviais sprendimais paremtos darbo kultūros. Ministerijoje ir jai pavaldžiose organizacijose netoleruojamos menkiausios korupcijos apraiškos, o bendradrabiavimas su partneriais – sąžiningas ir patikimas. Šiems principams yra ir bus skiriamas ypatingas dėmesys”, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Šaltinis: zum.lrv.lt, 2021-09-01

Ankstesnės žemės ūkio naujienos