Home » 5 svarbūs pieninės bandos reprodukcijos rodikliai, 3 dalis
Pieno ūkio naujienos Veisimas

5 svarbūs pieninės bandos reprodukcijos rodikliai, 3 dalis

NMA parama, žemės ūkio naujienos

Calf and CowTęsiame straipsnių ciklą apie 5 svarbiausius pieninės bandos reprodukcijos rodiklius. Pradžią-1 dalį ir 2 dalį rasite paspaudę ant nuorodų.

Pirmojo veršiavimosi amžius

Šis rodiklis parodo, ar gerai yra auginamos telyčios, ar laiku jos pradedamos sėklinti, ar sėkmingai jos apsėklinamos. Fermos dažnai labiau stebi Pirmojo sėklinimo amžių. Tai irgi svarbus rodiklis, kuris parodo, ar gerai užauginome telyčias ir ar laiku pradedame jas sėklinti. Tačiau Pirmojo veršiavimosi amžiaus rodiklis yra daugiau pasakantis. Nes jeigu pradėsime telyčias sėklinti laiku, tačiau nesėkmingai, tai rezultatas nebus pasiektas.

Interpretavimas. Iki 22 mėn. ankstyvas, pirmaveršės gali duoti mažiau pieno pirmoje ir paskesnėse laktacijose. 22-24 mėn. – geras. Telyčios užaugintos gerai ir apsėklintos laiku. 25 mėn. ir daugiau – vėlyvas. Telyčios per lėtai augo ir per vėlai buvo susėklintos, tai gali atsiliepti būsimam karvių produktyvumui. Vėlgi renkantis bandos valdymo programą, reikia atkreipti dėmesį, ar programa skaičiuoja šį rodiklį ir privalumas yra, jeigu programa skaičiuoja ne tik praeities rodiklį, t.y. ne tik jau įvykusių apsiveršiavimų, tačiau ir būsimų. Kuo labiau sugebame vertinti ateitį, tuo geriau pastebime šios dienos klaidas.

Nuotraukose matome konkretaus atvejo analizę vienoje iš Lietuvos fermų.

versiavimosi amzius2

versiavimosi amzius3

versiavimosi amzius1

Bus tęsinys.

Dr. Donata Uchockienė, UAB GAMETA Direktorė