Karvės neatrajojimas tuo metu kai jis turėtų vykti yra rimtas sveikatos sutrikimo signalas. Karvės atrajojimas yra tolygus automobilio varikliui. Jeigu tuo metu, kada reikia variklis neužsiveda, laikome, kad mašina yra sugedusi. Tas pats su karve. Sveika karvė atrajoja. Jeigu atrajojimas dingsta, tai signalizuoja ligą.
Normalus karvės atrajojimas
Vidutiniškai karvės rujoja nuo 400 iki 600 minučių per dieną. Kiekviena karvė turi unikalius atrajotojų įpročius. Karvės įprasto atrajojimo pokyčiai beveik visada yra rimtas signalas pranešantis apie pasikeitusia gyvulio būseną. Tai gali būti ruja, liga arba karščio stresas. Taigi žinoti, ar karvės tinkamai atrajoja yra didelė vertė.
Kaip stebėti atrajojimą?
Niekas turbūt šiandieninėse fermose neįsivaizduoja savęs stovinčio ramiai tvarte maždaug pora valandų praėjus po šėrimo ir stebinčio kiekvieną gulinčią karvę. Ar ji atrajoja, kiek kartų perkramto kiekvieną atrytą kąsnį…. Gal vieną kitą kartą ir galima tai padaryti, tačiau atrajojimo duomenys yra reikalingi ne vieną kitą kartą ir ne pusvalandžio, o visų 24 val per parą.
Straipsnio „Karve neatrajoja. Kuo tai pavojinga?” tęsinys.
Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, karvių guoliavietės, spenių plovimo sistema, karvių sveikatingumo stebėjimo įranga, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu.
Daugiau naudingų straipsnių apie pieno ūkio valdymą.