Home » Planuodami fermų statybą nepamirškime ir plika akim nematomų dalykų
Pieno ūkio naujienos Straipsniai

Planuodami fermų statybą nepamirškime ir plika akim nematomų dalykų

agroinfo, fermų statyba, rekenos, pieno ukis, zemes ukis

Fermų statyba yra labai svarbus momentas verslo vystymo procese. Svarbus, bet toli gražu ne vienintelis, lemiantis verslo sėkmę. Valdymas yra raktinis žodis kada kalba eina apie verslą. Žmonių, procesų, resursų, informacijos ir kitų dalykų valdymas yra verslo kasdienybė.

Su karvėmis susijusios informacijos valdymas

Karvė gyvena ciklišką gyvenimą. Jos būsenos nuolat kinta. Šviežiapienė; sėklinama; sėklinta, bet dar nežinoma ar veršinga; veršinga; neveršinga; užtrūkusi. Nuo veršiavimosi iki veršiavimosi karvė praeina visas šias būsenas. Kartais ji būna serganti. Galiausiai tampa brokuotina.

Tas pats pasakytina apie veršelius ir telyčias, kurie tai pat juda iš vienos būsenos į kitą. Mūsų tikslas yra tą judėjimą optimaliai suvaldyti. Kiekvienas gyvulio gyvenimo laikotarpis (būsena) iškelia bandos valdytojui skirtingas užduotis.

Skirtingus darbus reikia atlikti šviežiapienių ir užtrūkusių karvių grupėse. Darbuotojo, kuris organizuoja visas bandoje vykstančias procedūras: sėklinimą, rujų stebėjimą ir sinchronizaciją, gydymą, veršiavimąsi, užtrūkinimą, veršingumo tyrimą ir kt. užduotis yra kiekvienai karvei atlikti teisingas procedūras viso ciklo metu.

Turi būti kaupiami duomenys apie visus gyvulio gyvenimo įvykius. Su tuo susijusios informacijos taip pat susidaro labai daug. Bandos valdytojo tikslas – nuolat dirbti su informacija, remiantis ja priiminėti sprendimus ir realizuoti sprendimų įgyvendinimą su gyvuliais. Bandos valdymo sąvoka apima visus sprendimus ir veiksmus, atliekamus su gyvuliu, nuo jo atėjimo į bandą iki paskutinės jo gyvenimo bandoje dienos.

Kokie požymiai atskiria gerai ir blogai valdomas bandas?

Straipsnio „Planuodami fermų statybą nepamirškime ir plika akim nematomų dalykų” tęsinys.

Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, karvių guoliavietės, spenių plovimo sistema, karvių sveikatingumo stebėjimo įranga, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu.

Daugiau naudingų straipsnių apie pieno ūkio valdymą.