Home » Fermų statyba. Ypatingas dėmesys veršeliams
Ferma Straipsniai Veršeliai

Fermų statyba. Ypatingas dėmesys veršeliams

agroinfo, pieno ukis, fermu statyba

Fermų statyba apima tiek naujų fermų įrengimą, tiek ir esamų objektų rekonstravimą. Fermu statyba yra didelis darbas. Nepadarykime klaidos šiame svarbiame procese. Nepalikime be pakankamo dėmesio žindamų veršelių grupės.

Netekimas iki 3%, priesvoris virš 800 g

Veršeliai yra jautriausi ir pažeidžiamiausi fermoje laikomi gyvuliai. Netinkamai įrengus jų laikymo vietas, nesuorganizavus, kad susiję su jų laikymu procesai būtų sklandžiai įvykdomi, nepavyks išvengti nuostolių.

Tinkamai laikomi veršeliai yra sveiki ir gyvybingi. Netekimai neviršija 3%. Paros vidutinis priesvoris žindamų veršeliu grupėje – virš 800 g. Kad pasiekti šiuos rezultatus reikia tinkamai atsirinkti ir teisingai fermoje instaliuoti veršelių laikymo ir auginimo įrangą.

Pagrindinė veršelių iki nujunkymo įranga:

Planuojant fermų statybą verta pačiuose pradiniuose žingsniuose pasirinkti būsimą veršelių laikymo ir girdymo technologiją.

Veršelių laikymas lauke

Tik iš sveikų ir tinkamai auginamų veršelių išauginamos kokybiškos telyčios. Veršeliai geriausiai jaučiasi laikomi lauke, juos mažiausiai kamuoja veršelių ligos. Tam yra  pritaikyti  vienviečiai ir grupiniai veršelių nameliai. Nuo pat gimimo veršelius laikant vienviečiuose nameliuose, lengviau pastebėti pirmuosius negalavimo požymius, per mažą apetitą bei užkirsti kelią bakterijų plitimui.

Straipsnio „Fermų statyba. Ypatingas dėmesys veršeliams” tęsinys.

Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu. Straipsniai pieno ūkio valdymui.

Daugiau naudingų straipsnių apie veršelių auginimą.