Straipsniai Veršeliai

Ką duoti veršeliams nuo viduriavimo?

verseliai, agroinfo, pieno ukis

Labai dažnai ūkiuose išgirstu klausimą – ką duoti veršeliams nuo viduriavimo? Yra keletas galimai teisingų atsakymų į šį klausimą. Tačiau pats pirmasis iš jų yra – krekenos. Taip. Veršeliams nuo viduriavimo reikia duoti krekenas. Tik sugirdyti jas reikia ne tuomet, kai veršelis jau viduriuoja, o gerokai anksčiau. Tuomet, kai jis gimsta.

Krekenos yra atsakingos už imunitetą

Imunoglobulinai (IgG), kurie krekenose yra antikūnai. Kai veršelis pagirdomas krekenomis, imunoglobulinai per skrandį ir žarnyną patenka į kraują. Imunoglobulinų įsiurbimas iš žarnyno sparčiai mažėja iškart po gimimo. Imunoglobulinai patekę į kraują neutralizuoja bakterijas ir virusus, esančius organizme. Tokiu būdu užkertamas kelias užkratui plisti.

Kiek sugirdyti krekenų ir kada tai atlikti?

10% gimimo svorio, tačiau kad būtų paprasčiau, reikia laikytis visuotinės rekomendacijos – sugirdyti kuo greičiau po gimimo. Ilgiausiai per pirmąsias dvi gyvenimo valandas sušerkite keturis litrus krekenų.

Krekenų pasterizatorius-atšildytuvas Matilda

Krekenų pasterizatorius-atšildytuvas Matilda užtikrina, kad veršeliai per 30 min. po gimimo gaus geros kokybės, tinkamos temperatūros krekenas. Girdant geros kokybės krekenas rezultatai pasirodo iš karto – per dvi savaites fermoje išnyksta ar palengvėja viduriavimai, padidėja veršelių priesvoris. Krekenų pasterizatorius-atšildytuvas Matilda labai praktiškas ir funkcionalus, intuityviai valdomas įrenginys.

Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu. Straipsniai pieno ūkio valdymui.

Daugiau naudingų straipsnių apie veršelių auginimą.