Home » Kaip sutarti su savo darbuotojais?
Straipsniai Žemės ūkio naujienos

Kaip sutarti su savo darbuotojais?

239Kiekvienas ūkininkas gali patvirtinti, kad rasti ir išlaikyti gerus darbuotojus itin sunku. Kartais situacijos negelbsti net geri atlyginimai. Turime keletą patarimų,kurie padės vadovaujant ūkyje ir paskatins darbuotojų norą likti su jumis.

  • Visuomet pagalvokite, kaip elgtumėtės būdami jų situacijoje. Žinoma, kiekvienas ūkio savininkas svajoja apie darbuotoją, kuris dirbtų iš visų jėgų ir namo išeitų tik tuomet, kai darbas visiškai atliktas (o ne vos pasibaigus darbo laikui). Tačiau pagalvokite kaip elgtumėtės jų vietoje ir ar padarote viską, kad padėtumėte darbuotojui savo užduotis atlikti laiku.
  • Paskirstykite užduotis. Darbai eisis gerokai sklandžiau, kai kiekvienas žinos už ką tikslia yra atsakingas.
  • Neieškokite kaltų. Nespėjus atlikti darbų ar atsitikus nelaimei, pirmiausia ne ieškokite kaltų, o bandykite rasti būdą kaip tai pakeisti. Pavyzdžiui, jeigu pastebėjote, kad veršeliai šeriami netinkamai, nekaltinkite, o bandykite ramiai išsiaiškinti to priežastis, iš naujo apmokykite darbuotojus kaip tai padaryti tinkamai.
  • Gerbkite darbuotojų laivą laiką. Kiekviename ūkyje pasitaiko situacijų, kai tenka prašyti darbuotojo dirbti viršvalandžius ar ateiti per laisvadienį. Pasistenkite, kad tokių atvejų būtų kuo mažiau ir darbuotojas turėtų pakankamai laiko poilsiui.
  • Skirkite laiko pokalbiams su visais darbuotojais, išklausykite jų problemas, ieškokite būdų situacijai pagerinti.
  • Išsiaiškinkite kas svarbu jūsų darbuotojams: geresnė aprangos kokybė, galimybė anksčiau baigti darbą ar pan.

Parengta pagal: www.agriland.ie