Norint turėti sėkmingą pieno ūkį ir produktyvią bandą, reikia pradėti nuo mažiausių. Tai yra, jau šiandien skirkite didesnį dėmesį veršeliams, kad ateityje turėtumėte sveikas ir daug pieno duodančias karves.
Pirmas žingsnis dar iki apsiveršiavimo
Veršeliais turėtumėte pradėti rūpintis dar iki jų gimimo.
- Karvė į veršiavimosi gardą turėtų būti atvesta gerokai iki veršiavimosi pradžios. Tai padės sumažinti jos stresą, palaikyti gerą savijautą, prieš veršiavimąsi apsiprasti prie aplinkos, o tai, neabejotinai, turi įtakos ir gimdoje esančiam veršeliui.
- Pamirškite savivalę ir visus veršingos karvės vakcinavimus ir gydymus aptarkite su veterinaru. Netinkama karvės priežiūra kenkia dar negimusiam veršeliui, turi neigiamos įtakos kitų laktacijų metu duodamo pieno kiekiui.
- Su šėriku apsvarstykite naują užtrūkusių karvių racioną. Tai ypač aktualu pasikeitus oro sąlygoms ir temperatūrai.
- Veršiavimosi gardas turi būti švarus,tylus, nuošalus, su pakankamu kiekiu šiaudu.
Krekenų girdymas
Girdant krekenis, nepamirškite tai atlikti greitai, laikantis higienos ir kokybės standartų. Visą informaciją apie teisingą krekenų girdymą galite rasti čia: teisingas krekenų girdymas.
Švarus guolis ir paruoštas vanduo
Dar prieš gimstant veršeliui, pasirūpinkite, kad jis turėtų šiltą ir minkštą guolį, kuriame oras būtų šviežias bei neužsistovėjęs. Pritvinkusiame ore gausu bakterijų,o šlapias guolis skatina veršį naudoti kūno energiją šilumos palaikymui, o ne augimui. Tai ypač svarbu šaltuoju metu laikotarpiu bei lyjant lietui.
Nepamirškite ir šviežios vandens. Jo veršis privalo turėti visada.
Įrangos valymas
Daugybės ligų galima išvengti kruopščiai išvalius šėrimo ir vandens indus bei pasterizatorių. Tai daryti reikia po kiekvieno panaudojimo. Indus valykite karštu vandeniu, su šepetėliais kruopščiai pašalinkite pridžiuvusius mišinio likučius.
Parengta pagal: www.progressivedairy.com