Home » Kas svarbu auginant telyčaites?
Veršeliai

Kas svarbu auginant telyčaites?

Siekdamas pamatyti, kaip mano konsultacijos ir įdiegtos veršelių auginimo technologijos keičia telyčių priesvorius, naudoju svarstykles su platforma, ant kurios pasveriu kiekvieną 0-100 dienų telyčaitę. Pirmą gyvulių svėrimą atlieku prieš pradėdamas darbą su ferma, antrąjį svėrimą po technologijos įdiegimo praėjus keletui mėnesių.

Labai blogi fermos  rezultatai mano manymu yra tuomet, kai vidutinis 100 dienų veršelių grupės priesvoris yra žemesnis nei 500 gr per dieną. Puikūs – kai dienos priesvoris yra didesnis nei 900 gr.

Grafikuose apačioje matote realius skirtingus telyčaičių svėrimus prieš šėrimo technologijos įdiegimą ir po. Šioje fermoje buvo pasiekti puikūs rezultatai. Vidutinis grupės priesvoris  nuo 355 gr per dieną pakilo iki 823 gr per dieną, taigi – beveik pusė kilogramo.

100-dienu-blogi-rez_0

Taip pat labai svarbus ir pats veršelių svorio išsidėstymas skirtinguose laikotarpiuose. Pirmajame grafike matote du apskritimus. Pirmasis iš jų rodo, kad dalis veršelių krito ir išliko tik stipriausi, antrasis apskritimas, kad yra dalis telyčaičių, kurios stipriai atsilieka pagal priesvorį.

Apatinis grafikas vaizduoja veršelių priesvorius po keleto mėnesių. Iš karto galima pastebėti, kad nėra didelių tarpų ir atsilikusio svorio telyčaičių.

 100-dienu-geri-rez

Taigi, atlikus pirmąjį telyčių svėrimą, galima nustatyti probleminį amžių. Dažniausiai tai būna pirmosios savaitės, kas parodo neteisingą krekenų girdymą fermoje. Taip pat pagal svorius galima atlikti ir pirmąjį telyčių brokavimą.

Daugiau straipsnių apie veršelių auginimą rasite čia.