Jeigu karvės yra fiziškai sveikos bei duoda pakankamą kiekį pieno, tai dar nereiškia, kad ūkyje viskas yra gerai. Svarbu ir tai, kaip jos jaučiasi.
Yra daugybė veiksnių lemiančių karvės savijautą: stresas, nepakankamo ilgio arba nepatogi guoliavietė, baimė, karštis, per mažai vietos judesiams, rutinos nebuvimas, grubus elgesys ir pan. Pašalinus visus dirgiklius, laimėtų abi pusės: karvės jaustųsi geriau ir duotų daugiau pieno. Šiandien aptarsime kasymosi šepečio naudą.
Šepečiai visiems galvijams
Beveik visi ūkininkai supranta kaip svarbu ūkyje įrengti šepetį kasimuisi karvėms, tačiau tik retas pagalvoja apie veršelius. Net ir nedidelis šepetėlis (puikiai tiktų šluotos galas, su kuriuo valome grindis) padėtų veršiams pasikasyti ir didintų jų gerą savijautą.
Kanadoje atliktas tyrimas parodė, kad laktuojančios karvės norėdamos pasikasyti sugeba atstumti sunkus vartus ir nueiti prie šepečio. Youtube.com taip pat galite rasti daugybę video, kuriuose matoma kaip mėgaujasi karvės turėdamos galimybę pasikasyti. Tai puikiai iliustruoja kaip joms tai svarbu.
Šepečių būtinumą įrodo ir dar vienas Kanadoje atliktas tyrimas. Prieš nujunkytas telyčaites perkeliant į naują gardą, jame buvo įrengtas nedidelis šepetėlis pasikasymui. Nors nei viena telyčaitė prieš tai nebuvusi mačiusi tokio daikto ir nežinojo kaip juo naudotis, vidutiniškai prireikė tik 4 minučių, kol jos priėjo pasikasyti. Buvo ir tokių telyčaičių, kurios šepečius išbandė praėjus vos 8 sekundėms nuo perkėlimo į naują vietą.
Parengta pagal: progressivedairy.com