Home » Kretingos įmonė „BS Chemical“ siūlo produkciją pieno ūkiams
Pieno ūkio naujienos

Kretingos įmonė „BS Chemical“ siūlo produkciją pieno ūkiams

Visos teises saugomos © 2018 by Fotopolis.lt #fotopolis #andriuspelakauskas #photography #DJI #inspire2 #Drone #AerialPhotography #IloveWhatIDo

Visos teises saugomos © 2018 by Fotopolis.lt #fotopolis #andriuspelakauskas #photography #DJI #inspire2 #Drone #AerialPhotography #IloveWhatIDo

„Esame viena moderniausių lietuviško kapitalo gamybos įmonių Baltijos valstybėse, gaminanti profesionalias plovimo ir dezinfekavimo priemones, sparčiai besiplečianti, todėl investuojanti į žemės ūkio sektorių, – sako dešimtuosius veiklos metus skaičiuojančios UAB „BS Chemical“ Žemės ūkio klientų skyriaus vadovas Renatas Bernikas. – Savo produktus mes tiekiame alaus darykloms, pieninėms, mėsos perdirbimo įmonėms, viešbučiams ir restoranams.

Pasak R. Berniko, Kretingoje veikianti įmonė „BS Chemical“ dirba ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Norvegijoje, Uzbekistane.

Pastaraisiais metais, stiprėjant agrariniams sektoriams, atsirado naujų ir jau patikrintų gaminių paklausa. Gyvulininkystės (pieno krypties) ūkiams siūlomos šarminės ir rūgštinės melžimo linijų, šaldytuvų plovimo priemonės, karvių spenių vilgikliai prieš melžimą ir po jo.

Baigęs Lietuvos Žemės Ūkio (dabar Aleksandro Stulginskio) universitetą R. Bernikas keliolika metų dirbo žemės ūkio sektoriuje, bendravo su žemdirbiais, puoselėjančiais ir augalininkystės, ir gyvulininkystės ūkius. Bendroji ES šalių rinka diktuoja sąlygas Lietuvos agrariniam verslui: optimizuoti gamybą ir mažinti produktų savikainą.

Gamykla „BS Chemical“ pastaraisiais metais parengė ir dabar įgyvendina keletą tarptautinių projektų, skirtų technologinių ekoinovacijų diegimui ir gaminių eksporto rinkoms sertifikuoti. Pasak R. Berniko, projektais siekiama modernizuoti gamybą, sukuriant ekologiškus, konkurencingus produktus, taikant racionalių išteklių naudojimo ir taršos prevencijos metodus, kuriant apgalvotus ir unikalius, sistemiškai kiekvienam klientui taikomosios chemijos sprendimus. Numatyta sertifikuoti septynis naujus ekologiškus UAB „BS Chemical“ produktus, paklausius šalies ir užsienio rinkose.

„Kalbamės su gyvulininkystės ir kitų ūkių šeimininkais, diskutuojame apie jiems reikalingų produktų savybes, kainą ir pasirinkimus, – kalba R. Bernikas, – labai svarbu nepaklysti pasiūloje. Yra paskaičiuota, jog tinkamai pasirinktos ir naudojamos plovimo ir dezinfekavimo medžiagos iki penkių procentų gali sumažinti išlaidas vaistams ir antibiotikams.“

Maisto ir veterinarijos srities mokslininkai pieno ūkių šeimininkams nuolat primena, jog melžimo aparatai ir pieno inventorius kiekvieną kartą po melžimo tuoj pat turi būti rūpestingai plaunamas ir periodiškai dezinfekuojamas. Blogai prižiūrimi įrenginiai ir indai yra didžiausias pieno užteršimo mikroorganizmais šaltinis. Blogai išplauto inventoriaus pieno likučiuose dauginasi bakterijos, jo guminės dalys sustangrėja, dažniausiai sutrūkinėja, šiurkštėja paviršius. Nesilaikant plovimo ir dezinfekavimo taisyklių, pienas užteršiamas konservuojančiomis medžiagomis.

Mokslininkų teigimu, melžiant į pieno liniją ant vamzdžių sienelių kaupiasi apnašos. Jos susidaro iš pieno baltymų, riebalų ir netirpių kalcio, fosforo, geležies druskų. Norint pašalinti šias apnašas, bent kartą per savaitę melžimo įrenginiai plaunami rūgščių tirpalais, o po kiekvieno melžimo praplaunami cirkuliaciniu būdu, kas antrą dieną plaunami šarminėmis plovimo-dezinfekavimo priemonėmis. Pieno aušintuvai taip pat plaunami cirkuliaciniu principu.

„Visos mūsų gaminamos profesionalios plovimo ir dezinfekavimo medžiagos turi veterinarinio biocidinio produkto autorizacijos liudijimus, kuriuos išduoda Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, – tvirtina R. Bernikas, – pieno ūkiuose įvertiname sąlygas, specifinius veiksnius, specialistams, šeimininkams ar darbuotojams siūlome geriausius sprendimus, parenkame rekomenduojamus produktus, atliekame papildomus tyrimus bei supažindiname su efektyviu ir saugiu produktų naudojimu.“

UAB „BS Chemical“ Žemės ūkio klientų skyriaus vadovas pastebi, jog pastaraisiais metais ūkininkai labai atsakingai vertina savo galutinės ūkio produkcijos kokybę, todėl aplinkai jautrius biocidinius preparatus perka iš patikimo tiekėjo. Pasak R. Berniko, naujus įmonės produktus, išbandytus sertifikuotoje laboratorijoje ir pieno pramonėje, jis siūlo įvertinti savo ūkiuose, o tik vėliau įsigyti patiems. Pažangių pieno ūkių šeimininkai – dažniausiai universitetinį išsilavinimą įgiję jauni žmonės. Jie gerai išmano ne tik galvijų priežiūros, šėrimo technologijas, bet ir skiria daug dėmesio produkto ekologijai, aplinkos tausojimui. Pieno fermų įrangai plauti, dezinfekuoti jie renkasi patikrintos sudėties cirkuliacinius skysčius. Pieno ūkiams „BS Chemical“ siūlo dvylikos pavadinimų produktus. R. Berniko teigimu, iš užsienio įvežami biocidiniai preparatai parduodami ne iškart, jie sandėliuojami. Sandėliavimas kainuoja, o per tam tikrą laiką biocidiniai preparatai praranda dalį savo veikliųjų medžiagų. Kainą didina ir transportavimas iš užsienio. Kretingoje įsikūrusios gamyklos atstovai produktus siūlo nuo gamyklos konvejerio, kuriuos atveš tik užsisakius.

„Esame moderni, pažangiausiomis technologijomis aprūpinta įmonė, – sako UAB „BS Chemical“ atstovas R. Bernikas, – žaliavas perkame iš stambiausių Europos žaliavų tiekėjų ir gamintojų, tarptautinių biržų kainomis, vertinant ir vidiniu konkursu. Kokybės skyrius užtikrina nepriekaištingą produktų kokybę ir stabilumą. Laboratoriškai tiriamos ne tik žaliavos iš tiekėjų, bet ir visi, tiekimui į rinką ruošiami, produktai. Produktą gaminame tikrai lietuvišką ir norime konkuruoti rinkoje. Bendrovės ir ūkininkai dėl to tikrai išloš.“

Justinas ADOMAITIS
ŪP korespondentas

Be pavadinimo

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=XDUsBjZ1ob0