Įprasta, kad fermų įranga asocijuojasi su karvių guoliavietėmis, melžimo aikštelėmis, pieno šaldytuvais, mėšlo skreperiais. Planuojat fermos įrengimą svarbu nepamiršti valdymo ir karvių stebėjimo įrankių.
Kaip stebėsime gyvulius?
Palaiduose tvartuose didesnis iššūkis yra gyvulių sveikatingumo stebėjimas. Pririšto laikymo tvartuose – rujų stebėjimas. Abiem atvejais į pagalbą ateina elektroninės gyvulių stebėjimo sistemos. Jos sukurtos rujų ir sveikatingumo stebėjimui.
Kaip vyksta stebėjimas?
Karvėms ant kaklo uždedami diržai su davikliai arba į ausis įsegami specialūs įsagai. Kiekvienas gyvulys įgyja savo daviklį, kuris 24 val per parą ir 7 dienas per savaitę registruoja judėjimą, atrajojimą, kvėpavimą, ėdimo, gėrimo, gulėjimo trukmę. Daviklis duomenis per anteną siunčia į duomenų registravimo bloką. Iš jo siunčiami pranešimai apie sergančius, rujojančius, apie sutrikusią gyvulių grupių savijautą dėl šėrimo pasikeitimo, karščio streso, apie sunkų arba užsitęsusį karvių veršiavimąsi. Pranešimai gali būti siunčiami: veterinarijos gydytojui, fermos vadovui, gyvulių savininkui, sėklintojui, konsultantui.
Šiuolaikinų fermų įranga yra ne tik melžimo aikštelės ir mešlo skreperiai straipsnio tęsinys.
Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu. Straipsniai pieno ūkio valdymui.
Daugiau naudingų straipsnių apie fermų projektavimą.