Home » Karvė norėtų didžiąją paros dalį gulėti. Ar turi ji tam sąlygas jūsų fermoje?
Ferma Straipsniai

Karvė norėtų didžiąją paros dalį gulėti. Ar turi ji tam sąlygas jūsų fermoje?

fermu iranga, agroinfo, pieno ukis

Teisingai parinkta fermų įranga suteikia komfortą karvėms ir finansinę naudą ūkio savininkui. Karvės komforto poreikio patenkinimas yra svarbi kiekvieno pieno gamintojo užduotis. Aptarkime optimalaus gulėjimo laiko svarbą karvėms ir tai, kaip pasirinkti tinkamą karvės čiužinį savo pieno ūkiui.

Karvės dienotvarkė

Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį reikia išanalizuoti yra tai, kaip jūsų karvės kiekvieną dieną leidžia laiką. Išnagrinėję laiką, kurį jūsų karvės praleidžia įvairiuose procesuose, surasite teisingas vietas, kuri fermų iranga labiausiai pagerina karvių komfortą ir suprasite, kur reikia investuoti.

Vidutiniškai karvės per dieną:

4-5 valandas ėda ir geria per dieną.

8-9 valandas atrajoja.

13-14 valandų guli.

Karvės didžiąją laiko dalį norėtų praleisti gulėdamos. Jei jūs dar neinvestavote į tai, kad joms būtų užtikrintas patogus gulėjimas, tikriausiai turėtumėte į tai sutelkti savo pastangas. Investavimas į karvių guoliavietes  duos geriausią finansinę grąžą.

Karvėms reikia daug laiko atsipalaiduoti ir ilsėtis visos paros metu. Poilsio gulint laikotarpiai yra labai svarbūs dėl kelių priežasčių:

  • Karvės gamina 5 kartus daugiau pieno gulėdamos, lyginant su laikotarpiais kuomet jos stovi.
  • Karvių nagos turi galimybę pailsėti ir nudžiūti – taip sumažinama traumų rizika.
  • Kai didelė dalis karvių, guli bet kuriuo metu, kitoms karvėms yra daugiau erdvės judėti.

Plona linija tarp per trumpo ir per ilgo poilsio

Sutrumpėjus poilsio laikui, gali sumažėti pieno primilžiai ir nukentėti produktyvumas. Jei gulimasis paviršius nėra patogus, banda mažiau pailsės. Jei tai išlieka ilgesnį laiką, gali sutrikti natūralus bandos gyvenimo ciklas. Kai karvės po didesnio nuovargio pagaliau atsigula, yra tendencija, kad jos lieka gulėti per ilgai, vadinasi, sumažės ėdamumas.  Tai, savo ruožtu, sumažins produkciją. Taigi reikia atidžiai stebėti, ar pakankamai laiko karvė praleidžia prie šėrimo stalo ir guoliavietėje. Karvių stebėjimą geriausiai yra vydyti elektroninės karviu stebėjimo sistemos pagalba, kuri nustato karvių rujas ir sveikatos sutrikimus.

Kaip teisingai pasirinkti karvių čiužinius? Apie tai plačiau straipsnio tęsinyje.

Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu. Straipsniai pieno ūkio valdymui.

Daugiau naudingų straipsnių apie veršelių auginimą.