Home » Svarbios detalės veršelių auginime
Veršeliai

Svarbios detalės veršelių auginime

Veršeliai yra jūsų ūkio ateitis ir visos juos auginant padarytos klaidos bus matomos tik po kelėtos metų. Dar kartą raginame atkreipti dėmesį į detales, kurias pamiršus ateityje laukia nuostoliai.

Žiemą duokite daugiau pieno

Žemiau pateiktoje lentelėje galite matyti tiesioginį ryšį tarp vidutinės temperatūros ir veršelių priesvorio. Kuo temperatūra žemesnė, tuo veršelių priesvoris mažesnis.

Be pavadinimo

Šaltuoju metu laiku veršeliai sunaudoja daugiau energijos kūno šilumos palaikymui, todėl svoris auga lėčiau. Temperatūrai nukritus žemiau 10 ºC, ekspertai pataria 25% padidinti šėrimo dozę. Taip pat nepamirškite pasirūpinti šiltu ir sausu guoliu, šaltomis dienomis veršeliams uždėkite švarkelius.

Nešvarūs indai gali atrodyti kaip švarūs

Indų švara yra itin svarbu, nes taip sumažinate įvairių ligų riziką, neleidžiate susikurti terpei bakterijų dauginimuisi. Tačiau atminkite, kad vien pauostę ar pažiūrėję į indus negalite pasakyti ar jie yra pakankamai švarūs. Net ir gerai atrodančius vandens ir koncentruotopašaro  indus rekomenduoja plauti kartą per savaitę, pieno indus – pokiekvieno šėrimo. Apie tai,kaip reikia tinkamai prižiūrėti veršelio šėrimo indus, plačiau skaitykite čia: pieno indų švara kaip restorane.

Nepamirškite matuoti rezultatų

Dėl niekada nesibaigiančių darbų, dažnas ūkininkas negali tiksliai pasakyti kiek priesvorio per dieną priauga veršeliai. Nežinant to, sunku įvertinti šėrimo efektyvumą, žinoti ar pasiteisino įvairūs ūkio valdymo pokyčiai, daryti pamatuotus sprendimus. Sveriant veršelius, stipresnius galima greičiau perkelti į grupinius namelius, o silpnesnius ilgiau palaikyti vienviečiuose.  Daugiau apie rezultatų matavimo svarbą galite skaityti čia: veršelių svėrimo svarba.