Ferma Straipsniai Video naujienos

Sveikatos ir rujų stebėjimas D. Kulevičiaus ūkyje (video iš ūkio)

Ūkininkas D.Kulevičius pasakoja apie ūkyje naudojamą elektroninę gyvulių stebėjimo sistemą SCR SenceHub. Kaip vyksta rujų ir sveikatingumo stebėjimas?

Karvėms ant kaklo uždedami diržai su davikliai arba į ausis įsegami specialūs įsagai. Kiekvienas gyvulys įgyja savo daviklį, kuris 24 val per parą ir 7 dienas per savaitę registruoja judėjimą, atrajojimą, kvėpavimą, ėdimo, gėrimo, gulėjimo trukmę. Daviklis duomenis per anteną siunčia į duomenų registravimo bloką. Iš jo siunčiami pranešimai apie sergančius, rujojančius, apie sutrikusią gyvulių grupių savijautą dėl šėrimo pasikeitimo, karščio streso, apie sunkų arba užsitęsusį karvių veršiavimąsi. Pranešimai gali būti siunčiami: veterinarijos gydytojui, fermos vadovui, gyvulių savininkui, sėklintojui, konsultantui.

Karvių rujų stebėjimas yra labai svarbus ne tik rujų išaiškinimui ir tikslaus laiko, kada įvyks karvių sėklinimas, nustatymui. Labai svarbu yra stebėti gyvulį ir pastebėti jo elgsenos pokyčius dėl sveikatingumo, artėjančio veršiavimosi laiko, šėrimo kokybės, karščio streso poveikio sekimo. Visus tuos parametrus padeda pamatyti elektroninės sistemos, kuriuos pagal judėjimo, kvėpavimo, kūno padėties ir atrajojimo pokyčius nustato karvės rują, sveikatos būklę.

Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu. Straipsniai pieno ūkio valdymui.

Daugiau naudingų straipsnių apie reprodukcijos valdymą.