Home » Baltarusija pasitiki ekspertais iš Lietuvos
Pieno ūkio naujienos Straipsniai

Baltarusija pasitiki ekspertais iš Lietuvos

10330392_659648190779606_9162661986898259591_n

Šią savaitę Minske ir Minsko apylinkėse vykstančioje tarptautinėje žemės ūkio produktų, gyvulininkystės, žemės ūkio mašinų ir įrengimų parodoje “Belagro 2014” mokslinėje-praktinėje konferencijoje pranešimą apie bandos ir pieno ūkio valdymą “Pelningos pienininkystės ypatumai” pristatė ekspertė iš Lietuvos UAB “Gameta” vadovė Dr. Donata Uchockienė.

Žavisi Lietuvos pasiekimais

Pavasarį Lietuvos žemės ūkiui parodose “Ką pasėsi… 2014” ir “AgroBalt 2014” lankęsis Baltarusijos žemės ūkio viceministras M. L. Adamovičius neslėpė, ko atvyko. ,,Mus labai domina Lietuvos galvijininkystė, nes veislinių bandų gausinimas yra mūsų šalies žemės ūkio prioritetas“, – kalbėjo svečias iš Baltarusijos ir paprašė padėti surengti kartu bendrą seminarą, kurio akcentas būtų skirtas gyvulininkystei. Viceministras, dar būdamas Lietuvoje, į konferenciją parodoje „Belagro 2014“ pakvietė konsultantę D. Uchockienę.

„Esu dirbusi Baltarusijos rinkoje, – paklausta, kaip sureagavo į Baltarusijos žemės ūkio viceministro kvietimą, portalui pienuokis.lt sakė D. Uchockienė. – Prieš keletą metų eksportavome daug gyvulių į Baltarusiją. Baltarusiai, pirkdami gyvulius, prašė pakonsultuot. Manau, kad šis kvietimas – tai buvusių mano konsultacijų Baltarusijoje atgarsiai“.

Nustebino du kartus

– Konsultuodama baltarusius, akcentavau bandos valdymą. Pas juos kasmet kiekvienas ūkis (dauguma jų – valstybiniai) gauna planą: turėti daugiau karvių ir gauti daugiau pieno, – savo įspūdžiais apie Baltarusijos pieno ūkius dalijosi D. Uchockienė. – Ir taip kasmet – didint pieno ir karvių. Kai ten nuvažiuoji ir pamatai investicijų mastus, kokie statomi tvartai, suspaudžia širdį, kad Lietuvai dar toli iki to. Ten po fermas gali vaikščioti su šlepetėmis – ideali tvarka ir švara… Pirmas įspūdis nustebina. Bet, kai pamatai jų skaičius, verslo pusę, nustebina dar kartą – kad toje gražioje aplinkoje verslas sukasi labai silpnai, išlaidos yra labai didelės ir pakankamai neefektyvios. Panašu, kad dabar jie pradeda rūpintis tais dalykais. Todėl ir pakvietė mane pasidalinti patirtimi.

Patarimai – viceministrui

Kaip pasakojo D. Uchockienė, Baltarusijoje fermų yra labai daug, gyvulių – labai daug ir tai turėtų būti pakankamai skausminga finansiškai šalies mastu. Viceministrui ji ir pasakiusi, kad jų bėda yra ta, jog dėl valstybės politikos negali mažinti karvių skaičiaus.

– „Neišsivalę“ bandų – neišbrokavę nepelningų gyvulių, jie negali normaliai pradėti to verslo. Nes banda pradeda gyventi tik tada, kai išbrokuoji nepelningus gyvulius, taip atstatydamas jos gyvybingumą. Nuolat didinama, bet nebrokuojama banda, patenka į užburtą ratą. „Atidirbę“ karvės, laikomos bandoje, suvalgo daugiau nei atiduoda. O jie tuos „minusinius“ gyvulius vis tiek laiko.

Apie bandos valdymą D. Uchockienė šiandien skaitė pranešimą ir konferencijoje Minske.

Paroda „BELAGRO“ – tai labiausiai žinoma paroda Baltarusijoje, savo organizaciniu lygiu, dydžiu ir apsilankančių specialistų skaičiumi išsiskirianti iš daugelio analogiškos tematikos parodų, vykstančių NVS, Baltijos šalyse ir Rytų Europoje. Paskutinį sykį 2013 m. BELAGRO parodoje dalyvavo 435 įmonės iš 18 šalių: Baltarusijos, Austrijos, Vokietijos, Nyderlandų, Italijos, Ispanijos, Uk rainos, Kinijos, Danijos, Lietuvos, Latvijos, Šveicarijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Čekijos, JAV ir Singapūro. Parodą aplankė virš 50 000 žemės ūkio ir maisto pramonės specialistų iš 30 šalių. Savo ekspozicijas parodos dalyviai pristatė 50 700 kv.m. bendrame plote paviljonuose ir lauko aikštelėse.

Didelį susidomėjimą praėjusiame sezone sukėlė specializuota paroda BELFERMA, kuri šiais metais organizuojama 2-ą kartą. Joje buvo pristatyti gyvulininkystės pasiekimai ir naujovės: šėryklos ir įranga gyvuliams, narvelių įranga ir inkubatoriai, automatinė įranga pienininkystės fermoms, automatinės bandos valdymo sistemos, melžimo įranga, pieno atšaldymo technika (stacionari ir mobili), pašarai ir pašarų priedai, veterinariniai preparatai ir medikamentai, naujos technologijos bioenergetikoje, taip pat energetikos įranga ir jos programinis aprūpinimas, kt.

Daugiau apie pieno ūkių valdymą