Home » Jautrus video atskleidė ką išgyvena JAV pienininkai
Straipsniai Žemės ūkio naujienos

Jautrus video atskleidė ką išgyvena JAV pienininkai

5Praėjusią savaitę internete daugybė dėmesio sulaukė jautrus amerikiečio Mark Berg video. Jame šluostydamasis ašaras jaunas vyras pasakoja su kokiais iššūkiais susiduria kiekvieną dieną ir kaip sunku tęsti veiklą pieno ūkyje.

Minesotos valstijoje gyvenantis vyras savo pasakojimą pradeda nuo to, kad vos prieš keletą akimirkų jis ir vėl smarkiai susipyko su tame pačiame ūkyje dirbančiu tėvu. Pykčiai ūkyje tapo vos ne kasdienybė, nors anksčiau jų beveik nekildavo.

„Visa tai nėra vien dėl pinigų. Sunkiausia, kai kiekvieną dieną  tu daug dirbi vardan nieko. Tu nieko neuždirbi. Tu nieko negauni“, – kalbėjo ūkininkas.

Vyras pasakojo, kad panašiai jaučiasi daugybė amerikiečių šiuo metu. Per pastaruosius penkerius metus pieno supirkimo kainos nukrito 33 procentais. Maži ūkiai priversti trauktis iš rinkos, nors tai yra visas jų gyvenimas.

„Dar kartą pasikartosiu, kad tai nėra apie pinigus. Mes tiesiog norime jausti, kad gauname teisingą atlygį. Noriu, kad mano šeima ir vėl būtų laiminga“, – kalbėjo jis.

M. Berg dirba šeimos ūkyje, kuris jo tėvams priklauso jau 40 metų. 200 karvių turinti šeima neturi jokių santaupų, kurios padėtų ištverti sunkų laikotarpį.

Minesotos valstijoje,kurioje padarytas šis įrašas, vidutinės pajamos 2018-ais krito nuo apytiksliai 43 000 dolerių iki 15 000 dolerių.

Video anglų kalba galite peržiūrėti čia: Mark Berg pasakojimas