Home » 3 VikingGenetics veislės
Veisimas

3 VikingGenetics veislės

Jungtinė Švedijos, Suomijos ir Danijos veislininkystės įmonė VikinGgenetics visame pasaulyje garsėja itin sveikais gyvuliais bei išsamia daugybę metų kaupiama duomenų baze. Juos jau pasirinkę Lietuvos ūkininkai dar pridėtų, kad siūlomas veisles derėtų vertinti ir dėl puikių baltymų bei riebalų rodiklių.

Iš arčiau susipažinkime su trimis pagrindinėmis Vikinggenetics veislėmis.

Vikingų Holšteinai

Populiariausia VikingGenetics veislė savo žinioje turinti 585 000 registruotų karvių Skandinavijos šalyse. Ūkininkų pripažinimą pelnė dėl lyderiavimo sveikatos srityje. Kasmet gentiškai ištiriama 3 000 Holšteinų veislės buliai.

hol

Vikingu Žalieji

Tai yra ne veislė, o programa jungianti Suomijos aišyrus, Švedijos bei Danijos žaluosius. Ji yra stipriausia žalųjų programa pasaulyje savo žinioje turinti 240 000 registruotų karvių Skandinavijoje. Ūkininkų pripažinimą pelnė dėl mažo giminingumo laipsnio. Kasmet genetiškai ištiriama 3 000 bulių.

žal

Vikingų Džersiai

Pasaulyje lyderiaujanti Džersių veislė savo žinioje turinti daugiau nei 70 000 registruotų karvių Skandinavijos šalyse. Veislė vertinama dėl itin gerų baltymų ir riebalų rodiklių. Kasmet genetiškai tiriami 425 buliai.

džer