Didžiausia karvių ferma yra įkurta 1979 metais Saudo Arabijoje. Dykumoje, kuri priskiriama sausiausiems pasaulio regionams, kur beveik niekada nebūna lietaus. Temparatūra šešėlyje 50 laipsnių šilumos.
Fermoje laikoma 37.000 karvių, kasdien melžiama apie 32.000 karvių. Karvės melžiamos tris kartus per dieną. Darbas vyksta trimis pamainomis po 8 valandas. Dirba 1300 darbuotojų iš 34 šalių. Bandą aptarnauja 14-kos veteterinarijos gydytojų komanda, vadovaujama specialisto iš Vokietijos.
Dirbtinai sukurtoje oazėje, sklandžiai vyksta pašarų auginimas, pieno gamyba ir perdirbimas. Ferma turi savo apsirūpinimo pašarais sistemą ir yra visiškai nepriklausoma nuo išorės. Viskas ko reikia karvių šėrimui užauginama vietoje.
Iš pieno, ten pat vietoje, gaminami 75 skirtingi produktai. Pienas ir jo produktai kasdien pasiekia vartotojus Saudo Arabijoje, Kuveite ir Jordanijoje. Pieną ir produktus į rinką kasdien išveža 500 sunkvežimių.
Didžiausias iššūkis, žinoma, yra vanduo. Nes tik jo pagalba pavyksta numušti oro temperaūrą karvių laikymo vietose, nuo 50-ties iki 26 laipsnių šilumos.
Vandens sunaudojimas šioje fermoje yra įspūdingas, vieni šaltiniai nurodo, kad vienam litrui pieno pagaminti ferma sunaudoja 2300, kiti – 2500 litrų vandens. Koks tas skaičius bebūtų, tai visais atvejais yra maždaug tris kartus daugiau nei vandens sunaudojama Amerikos pieno ūkiuose, kurie pasaulyje pagarsėję, kaip vartojantys labai daug vandens.
Vanduo fermai išgaunamas iš požeminių jūrinio vandens versmių. Pasiekęs paviršių vanduo yra sūrus ir beveik virimo temperatūros. Prieš vartojant, jį reikia ataušinti ir nudruskinti.
Kviečiame pasižiūrėti vokiečių žurnalistų parengtą reportažą apie šią fermą.
Parengta pagal The Gulf bog ir alfasaliah.com informaciją.