Home » „DPD Fresh“ – ūkininkų produkcija „nuo ūkio iki stalo“
Žemės ūkio naujienos

„DPD Fresh“ – ūkininkų produkcija „nuo ūkio iki stalo“

DPD fresh, pieno ukis, zemes ukio naujienos

Startuoja „nuo ūkio iki stalo“ prekybos modelį įgalinanti logistikos paslauga „DPD Fresh“: šviežio maisto produkciją pirkėjams visoje Lietuvoje pristatys tiesiai iš ūkių, gamintojų bei importuotojų.

Siuntų pristatymo lyderiai „DPD Lietuva“ pirmieji rinkoje pristato ūkininkų, produktų importuotojų ir kitų maisto gamintojų ilgai lauktą šviežios produkcijos pristatymo paslaugą „DPD Fresh“. Nuo šiol vietos gamintojai ir prekeiviai galės daugiau dėmesio skirti verslo plėtrai, o sklandžiu maisto produkcijos pristatymu pirkėjams visoje Lietuvoje pasirūpins kurjeriai.

Naudojantis paslauga „DPD Fresh“ verslininkai galės siųsti mėsos, įvairius šviežio pieno, žuvies produktus bei gaminius, šviežias daržoves bei vaisius. Visoje logistikos grandinėje DPD Lietuva įdiegė dedikuotus procesus, temperatūrą kontroliuojančią infrastruktūros elementus, kurie užtikrins tinkamą maisto produktų pristatymą.

Naująja paslauga nuo pat pirmų dienų pradėjo naudotis tokie žinomi prekių ženklai kaip „Mėsos broliai“, „Naturalia ūkis“, „Mažoji Italija“, „Agaras“, „Rimutės šimtalapis“, „Bluefish Retail Group“ ir kiti maisto gamintojai, importuotojai bei ūkininkai.

Pasak „Agaras“ Komercijos direktorės Dainos Butėnės, mėsos mylėtojai galės užsisakyti mėgstamų „Feel the Beef „ ir „Agaras“ kepsnių tiesiai į namus. Internetu perkantys klientas galės rinktis iš pilno asortimento, kurį ne visuomet pavyksta rasti prekybos vietose.

„Savo veikloje tikime, kad gera mėsa yra teisė, o ne privilegija. Bendradarbiaudami su „DPD Fresh“ būsime ramūs, kad transportavimo metu bus išlaikyti temperatūriniai rėžimai ir produktas pasieks vartotojus šviežias ir nepakitęs. Transportavimo metu nebereikės naudoti šaldymo elementų, todėl dirbsime tvariau“, – pasakoja D. Butėnė.

„Greitas, saugus ir patogus šviežio maisto siuntų pristatymas tiesiai iš gamintojų ypač svarbus vertinant pastaruosius keletą metų augantį visuomenės susidomėjimą šalyje užauginta ir pagaminta produkcija, norą žinoti daugiau informacijos apie jų kilmę, turėti galimybę rinktis įvairesnius produktus nei galima rasti tiesiog prekybos tinkluose. Tačiau pastebima, kad gamintojams neretai didelius iššūkius keldavo parduodamų prekių pristatymas jų pirkėjams ir, apribodami savo verslo plėtros galimybes, tokios minties anksčiau išvis atsisakydavo arba veiklą apribodavo ribotose teritorijose. Mūsų nauja paslauga leidžia ūkininkams ir gamintojams planuoti verslo plėtrą ir siūlo patogų sprendimą šviežių produktų logistikos problemai spręsti“, – sako Robertas Vilkaitis, „DPD Lietuva“ generalinis direktorius.

R. Vilkaičio teigimu, gamintojai galės daugiau dėmesio skirti ūkio vystymui, kadangi nuo šiol sklandžiu šviežios produkcijos pristatymu pirkėjams rūpinsis „DPD Fresh“ kurjeriai.

Paslauga užtikrins spartesnę verslo plėtrą

Nors Lietuva garsėja išskirtinės kokybės šviežia produkcija, dažnai apie ūkininkų užauginamus ar pagaminamus maisto produktus žino tik labai ribotas pirkėjų ratas. Pavyzdžiui, daugelis smulkiųjų ūkininkų vis dar prekiauja savo produkcija iš namų, rūpinasi pardavimo furgonėlių nuoma ar patys vežioja produktus į turgų ar parduotuves.

„Statistiniai duomenys rodo, kad maisto prekybos internetu rinka kasmet sparčiai auga. Vien praėjusiais metais daugiau nei trečdalis tokiu būdu apsipirkinėjusių vartotojų pirko ir maisto produktus, todėl pristatydami naują paslaugą „DPD Fresh“ skatiname gamintojus pereiti prie tiek jiems, tiek pirkėjams patogesnės elektroninės prekybos. Gamintojams, produktų importuotojams ir prekeiviams bei vietos ūkiams nuo šiol tai reiškia platų pirkėjų iš visos Lietuvos pasiekiamumą, o pirkėjams – galimybę mėgautis šviežia, sveikesne produkcija tiesiai iš vietinių ūkių“, – pažymi R. Vilkaitis.

Greitas ir kokybiškas pristatymas

Nuo šiol su „DPD Fresh“ siųsti maisto prekių siuntas ūkininkai ir verslininkai galės panašiai kaip tai vyksta pristatant įprastas siuntas: galios įprasti siuntų surinkimo ir pristatymo terminai, galimas ir dažnas pristatymas per 1 darbo dieną.

Tačiau prekės, kurių galiojimo terminas siuntos paėmimo dieną bus trumpesnis nei 5 kalendorinės dienos, pristatomos nebus, pažymi R. Vilkaitis. Maisto siuntoms taip pat bus taikomi ir specialūs svorio, matmenų bei pakuotės apribojimai.

„Priimdami ir gabendami siuntą rūpinamės, kad jos gavėją pasiektų aukščiausios kokybės, vartoti tinkamas maisto produktas. Dėl šios priežasties taikome griežtus temperatūros kontrolės ir produktų galiojimo laiko reikalavimus. Kartu imamės ir papildomų saugumo priemonių dėl pažeistų ar netinkamų siuntų“, – sako „DPD Lietuva“ generalinis direktorius.

Viso siuntos kelio metu pristatymas bus vykdomas transporto priemonėse, aprūpintose specialia temperatūrinio režimo palaikymo nuo 0°C iki +4°C įranga. Kiekviena „DPD Lietuva“ terminaluose esanti šaldymo patalpa ir transportavimo priemonės turi specialius temperatūrų daviklius, fiksuojančius ir pranešančius apie bet kokius maisto siuntos temperatūros pasikeitimus.

Šviežias maistas – nuo ūkio iki stalo

Naujoji paslauga „DPD Fresh“ taip pat užtikrins spartesnį ir kokybiškesnį Europos Sąjungos strategijos „Nuo ūkio iki stalo“ įgyvendinimą. Vykdant strategiją, siekiama kurti sistemą, užtikrinančią šviežio ir saugaus maisto visiems europiečiams tiekimą, padidinti visos tiekimo grandinės tvarumą.

„Tikime, kad paslaugos pagalba kuriamas tiesioginis ūkių ir vartotojų tarpusavio ryšys gali reikšmingai prisidėti sprendžiant maisto švaistymo ir tiekimo grandinių poveikio problemas. Džiaugiamės galėdami tokį svarbų sprendimą pasiūlyti pirmieji Lietuvoje“, – teigia „DPD Lietuva“ generalinis direktorius.

Daugiau apie naują paslaugą „DPD Fresh“ galite skaityti čia.