Home » Kaip apskaičiuoti melžimo efektyvumą?
Pieno ūkio naujienos

Kaip apskaičiuoti melžimo efektyvumą?

Norėdami pagerinti ūkio darbą, pirmiausia turite žinoti tikslius dabartinius rezultatus. Šiandien pakalbėkime apie tai, kaip apskaičiuoti melžimo efektyvumą.

  • Karvės per valandą. Tai pats populiariausias, tačiau galimai klaidinantis būdas dėl nevienodo melžiamo pieno kiekio. Pavyzdžiui, 100 per valandą pamelžiamų Holšteinų veislės karvių nėra lygu 100 Džersių veislės karvių. Holšteinės paprastai duoda daugiau pieno, todėl jos ir melžiamos ilgiau. Naudojant šį efektyvumo matavimo būdą, sunku palyginti skirtingo produktyvumo ūkius.
  • Pieno per valandą. Šis matavimo būdas yra gerokai tikslesnis, leidžiantis matyti progresą ir palyginti skirtingus ūkius. Įsivertinę savo ir kaimyno rezultatus, galėsite nuspręsti ar jūsų pasirinktas melžimo būdas yra greičiausias ir efektyviausias. Norint sužinoti šį skaičių, padalinkite gauto pieno kiekį iš mel-imo valandų.
  • Pienas per melžimo vietą per valandą. Dar vienas, kiek sudėtingesnis, būdas apskaičiuoti efektyvumą. Per dieną gauto pieno kiekį padalinkite iš melžimo vietų skaičiaus. Gautą skaičių dar padalinkite iš melžimui skirtų valandų per dieną.
  • Pajamos iš pieno per valandą. Jeigu norite viską matuoti pinigais, galite efektyvumą skaičiuoti remdamiesi pajamomis gautomis iš pieno per valandą. Gauto pieno kiekį padauginkite iš pieno kainos bei padalinkite iš laiko, kurį skyrėte melžimui.

Parengta pagal: edairynews.com