Home » VikingGenetics Džersiai – tešmens sveikatos lyderiai
Veisimas Žemės ūkio naujienos

VikingGenetics Džersiai – tešmens sveikatos lyderiai

Daugybę metų dėl sveikatingumo gyvulius veisianti Skandinavijos įmonė VikingGenetics ir vėl turi kuo pasigirti. Jų veisiama Džersių veislė pasižymi geriausia tešmens sveikata.

Mastitas yra viena dažniausių ir brangiausių karvės ligų. Jis mažina melžiamo pieno kiekį ir gali sukelti negrįžtamus tešmens audinio pažeidimus. Ūkininkui tai atneša daugybė nuostolių dėl veterinarinių išlaidų, galimai netinkamo pieno pardavimui bei papildomo darbo laiką, kuris turi būti skirtas negaluojančio gyvulio gydymui. Dėl šių priežasčių, renkantis buliaus spermą būtina atkreipti dėmesį į tešmens sveikatą.

Bene geriausias pasirinkimas šiuo klausimu – VikingGenetics Džersių veislės buliai. Pieninių galvijų veisimo tarnyba pagal įvairių šalių nacionalines vertinimo skales sudarė top 100 Džersių veislės bulių sąrašą (pagal tešmens sveikatą). Beveik visuose šimtukuose dominuoja būtent VikingGenetics veislės buliai (pažymėti DFS raidėmis). Tarp 9 skirtingų šalių šimtukų jų buliai buvo paminėti net 459 kartus. Tuo metu antrąją vietą užėmė JAV buliai, kurie tarp tų pačių 9 šimtukų buvo paminėti 276 kartus.

dzersiai1

Džiugina ir tai, kad sudarytame tų pačių šalių blogiausių Džersių bulių (pagal tešmens sveikatą) sąraše nėra nei vieno VikingGenetics veislės buliaus.

dzersiai2

Skandinavijos veisėjai prieš 40 metų vieni pirmųjų pradėjo veisti skirdami ypatingą dėmesį galvijų sveikatai. Dėl griežtų veterinarinių taisyklių, visi duomenys apie galvijų sveikatą ir veterinarų įsikišimą yra griežtai reglamentuojami, todėl veisėjai tiksliai žino silpnąsias veislių savybes ir ieško būdų jas sustiprinti.