Home » Už pataisos namų sienų – unikalus pieno ūkis
Pieno ūkio naujienos

Už pataisos namų sienų – unikalus pieno ūkis

buivolasUž storų teritoriją juosiančių sienų ir metalinių grotų slypi vienas unikaliausių pienininkystės ūkių Jungtinėse Amerikos Valstijose. „Keturių mylių“ pataisos namuose yra didžiausias buivolų ūkis, kuriame dirba bausmes atliekantys kaliniai.

Kolorado valstijos pataisų skyriaus vadovo Steve Smith dėka, pataisos namuose įkuriamos firmos, vienas iš pavyzdžių – „Keturių mylių“ pataisos namuose įkurtas buivolų pieno ūkis.

„Už pataisos namų sienų suskaičiuotume 250 buivolų. Planuojame, kad šis ūkis išsiplės ir jame bus galima auginti bent 400 šių galvijų“, – pradėdamas pokalbį sakė S.Smith.

Įkūrėjo teigimu, tai toks pat ūkis, kaip ir kiti esantys šalyje, skirtumas tik tas, kad jis yra pataisos namų teritorijoje, o jame darbuojasi pataisos namų gyventojai. S.Smith teigė, kad buivolus auginti nelengva, tai aikštingi, pavojingus ragus turintys gyvūnai. Todėl visoje pataisų namų teritorijoje iškabinti ženklai „Atsargiai buivolai“. „Buivolai sunkiai prisileidžia naujus žmones, todėl šie ženklai būtini“, – pabrėžė S.Smith.

kaliniai dirbaŠiame ūkyje buivolai melžiami modernioje melžimo aikštelėje: „Iš pradžių buvo sunku įpratinti buivolus eiti į melžimo aikštelę, bet dabar dėl to jokių problemų nebekyla. Kadangi turime visą pieno ūkiui reikalingą įrangą, kuri pritaikoma ne tik buivolams, bet ir karvėms ar ožkoms, tai galbūt vertėtų plėsti ūkį šiais gyvuliais?“, – šių metų pradžioje ateities planus kūrė pataisų skyriaus vadovas.

Buivolų pienas yra riebesnis nei karvių ir pasižymi savitomis skoninėmis savybėmis, todėl naudojamas mocarela bei kitų sūrių gamyboje. Po to, kai 2011 metais Kolorado sūrių gamintojai neteko galimybės buivolų pieną importuoti iš Indijos, „Keturių mylių“ pieno ūkiui atsivėrė naujos perspektyvos. Tai pastebėjęs S.Smith vienai didžiausių mocarela sūrių gamintojai „Leprino“ pasiūlė tiekti pataisos namuose auginamų buivolų pieną. Nors pardavimo apimtys yra ribotos, tačiau pataisos namų darbuotojai jomis patenkinti. „Niekada negalvojau, kad kada nors gyvenime pateksiu į šią įstaigą, o juo labiau, kad dirbsiu su buivolais. Pora metų darbo nenuėjo veltui, bent taip galime padėti laivėje likusioms savo šeimoms“, – kalbėjo, 5 dolerius už darbo dieną gaunantis, vienas iš pataisos namų gyventojų.

Šiandien skaičiuojama, kad „Keturių mylių“ pataisos namuose be  buivolų bandos auginama ir kiek daugiau nei tūkstantis ožkų bei kone tiek pat karvių.

„Kai kurie žmonės net neįsivaizduoja, kad jie vartoja kalėjimuose sukurtą produktą. Kad ir dabar, buivolų pienas sūriuose, pagamintuose „Leprino“, didžiausio pasaulinio mocarela sūrio gamintojo. „Leprino“ sūriais aprūpina daugelį populiarių picų gamintojų. Ožkos pienas – parduodamas pieninėms, jos gamina Artisanal sūrį, kuriuo prekiaujama specializuotose sūrių parduotuvėse visame Kolorade, ir tai tik keli pavyzdžiai, kaip šie produktai patenka ant vartotojų stalo“, – su pasididžiavimu pasakojo S.Smith.

Daugiau straipsnių apie pieno ūkio valdymą rasite čia.

Parengta pagal kunc.org informaciją.