Naujienos Straipsniai

Pirmųjų žingsnių mėnulyje atminimui – skulptūros iš sviesto

2Prieš penkiasdešimt metų, 1969-ųjų liepos 20-tą, erdvėlaivio Apolo 11 komanda nusileido mėnulyje ir Neilas Armstrongas pirmasis istorijoje žengė vienintelio gamtinio Žemės palydovo paviršiumi. Norėdami pagerbti šio įvykio metines, amerikiečiai pasirinko kiek neįprastą būdą. Iš daugiau nei 1 000 kilogramų sviesto jie sukūrė įgulos narių Neilo Armstrongo, Bazo Aldrino ir Maiklo Kolinso skulptūras, o šalia jų pastatė… karvę bei veršelį.

Ši idėją kilo Amerikos pieno gamintojų asociacijos nariams, organizuojant parodą Ohajo valstijoje. Pasak jų, Apolo 11 pakeitė pasaulio istoriją ir visi stebėję šį įvykį dar ir šiandien atsimena ką tą dieną veikė, kokias emocijas išgyveno. Neilgai trukus, nuspręsta, kad bene geriausias ir su organizacija labiausiai susijęs įvertinimo būdas – skulptūros iš sviesto. Tuo labiau, kad žymusis astronautas Neilas Armstrongas vos po dviejų metų nuo įsilaipinimo mėnulyje pasirinko kiek ramesnį gyvenimo būdą ir nusipirko pieno ūkį.

1

Žinoma, egzistuoja ir kita šių skulptūrų atsiradimo priežastis – noras pritraukti daugiau turistų. Tikimasi, kad jos paskatis 500 000 turistų apsilankymą Pieno produktų ekspozicijos pastate. Čia atvykėliai turės galimybę daugiau sužinoti apie Ohajo valstijos vietą JAV pieno sektoriuje,paragauti įvairių gaminių iš pieno.

Parengta pagal: thedairytimes.com