Straipsniai

Didžiosios Britanijos ūkiuose populiarėja saulės energija

thIeškodami būdų kaip sutaupyti, Didžiosios Britanijos ūkininkai vis dažniau ieško netradicinių išeičių. Viena jų – ūkiuose įrengiami saulės kolektoriai.

Keturis šimtus dvidešimt Holšteinų veislės karvių laikančiame Denbigshire pieno ūkyje, iki šiol sąskaitos už elektrą per metus siekdavo 20 000 svarų (apie 21 737 eurus).  Elektros skaitliukai sukosi nesustodami, kadangi  ūkis per metus gauna 4 milijonus litrų pieno. Jį reikia iš pradžių atvėsinti, o po to išlaikyti tinkamos temperatūros. Įvairūs vandens pašildymo bei kiti elektrą naudojantys įrenginiai taip pat neprisidėdavo prie išlaidų mažinimo.

Fermos savininkas Aled Morris užsienio žiniasklaidai teigė, kad sąskaitos tokios didelės, jog kiekvienas taupymo būdas yra labai vertinamas ir laukiamas. Galiausiai, jam kilo mintis ant pastatų stogų įrengti saulės kolektorius, kurie netrukus išlaidas elektrai sumažino 15%.

Tai jau ne pirmas ūkininko bandymas sutaupyti pasitelkus gamtos išteklius. Prieš penkerius metus jis pasistatė vėjo jėgainę.

Daugiau skaitykite čia: www.dailypost.co.uk